Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
SIMFONIJA TUZLAKA U BEOGRADUprvenstvo 75/76 XXVII kolo -- 9 maj 1976Stadion Marakana: C.ZVEZDA - SLOBODA 1:30:1 Hatunic (8) 0:2 K�vacevic (32) 1:2 Susic (49) 1:3 Jasarevic (82)ZVEZDA: O.Petrovic, Muslin, Stepanovic, Nikolic, Keri, Bogicevic (Jelikic), Ratkovic, Susic, Panajotovic (Filipovic), Acimovic, Lj. Cvetkovic.SLOBODA: Cakic, Hadzic, Milicic, Hatunic, Verlasevic, Alibegovic, Nalic (Jasarevic), Mulahasanovic, Kovacevic (Geca), Hukic, Secerbegovic.U mnostvu utakmica koje je odigrao, lijevo krilo Slobode Secerbegovic dobro pamti gore navedenu utakmicu.Nisu ga mogli zaustaviti odbrambeni igraci C. Zvezde i asistirao je kod prva dva gola koja su postigli Hatunic i Kovacevic, dok je treci gol djelo Jasarevica (sjecam ovog gola bio je vise onako nabac sa desne strane i udje u mrezu - sa TV snimka). Secerbegovic kaze: "U pocetku me cuvao Dordevic, ali je bio ozbeglavljen. Poslije je pokusao Muslin, a na posljetku je usao Jelikic. Nisu uspjeli, a novinari su me ocjenili cistom desetkom. Novine su danima pisale o novoj zvezdi. Pozvan sam u mladu reprezentaciju."Novine su tada pisale: SIMFONIJA TUZLAKA U BEOGRADU.Slobodini navijaci se cesto sjete ove utakmice (vracaj se u proslost kad sadasnjost boli).
Youtube link: SIMFONIJA TZ Edited by mosnik
Link to comment
ZVEZDA : SLOBODA 9:1 (godina 1980)Ovu neobicnu utakmicu zacinio je "nikad cuo" fudbaler Zvezde - Zdravko Borovnica, koji je u mrezu Slobode slozio pet golova.Mulahasanovic opisuje ovu crnu epizodu: "Desi se i to. Igrali smo dobro neko vrijeme, a onda kao da smo na nogama imali olovne kugle. Krenula je kisa golova, a mi smo bili potpuno nemocni".Ipak, Lica (Mulahasanovic) ne bi bio to sto jeste, da i tada nije snasao snage i volje da se nasali - kad su nakon 6:1 igraci Slobode krenuli s centra, "samouvjereno" i onako kapitenski, rekao je svojim igracima: "Haj'mo sad da ih zgazimo..."Carsijska tuzlanska isprika: Dan uoci ove utakmice imali su Slobodini igraci ispracaj odlaska njihovog igraca Nihada Mujezinovica u vojsku, pa su mahmurni dosli na noge Borovnici.Svaka cast Zvezdi.Naravno, dugo poslije toga se nije pila Borovnica u Tuzli. Znam neke navijace Slobode i dan danas ne piju borovnicu.
Borovnica-TZ
Link to comment

Forumasi70tih godina evropski fudbalski kvalitet je rado odlazio u Americki fudbal.Pa tako i YU fudbaleri. Evo jedan video snimak gdje Njujorski COSMOS igra finale. U tom timu je igrao Vladislav BLEKI Bogicevic.Interesantno je vidjeti kako se penali izvode (FIFA je bila protiv mijenjanja pravila).Evo link: COSMOS - Bleki 1981

Link to comment
  • 2 weeks later...
Forumasi70tih godina evropski fudbalski kvalitet je rado odlazio u Americki fudbal.Pa tako i YU fudbaleri. Evo jedan video snimak gdje Njujorski COSMOS igra finale. U tom timu je igrao Vladislav BLEKI Bogicevic.Interesantno je vidjeti kako se penali izvode (FIFA je bila protiv mijenjanja pravila).Evo link: COSMOS - Bleki 1981
Isao je skoro na B92 dokumentarac (cini mi se da se zove "Jednom u zivotu") o popularizaciji fudbala u Americi, a glavna tema je bio New York Cosmos - osnivanje, ulaganje orgomnog kapitala menadzera Stiva Rosa u dovodjenje istinskih svetskih zvezda - Pelea, Bekenbauera, Karlos Alberta, Djordja Kinalje (cini mi se da je veci egocentrik od Ronalda danas) i na kraju krah tima i borba Rosa da USA organizuje svetsko prvenstvo u fudbalu (koje nije uspeo da dozivi '94.).Zaista sjajan film koji preporucujem za gledanje!Upravo ovde sam prvi (i jedini put do sada) video ovaj nacin izvodjenja penala - sa oznacenog mesta, negde oko polovine terena, sloboda driblinga ili suta za celih 5 sekundi. Zanimljiv pokusaj, u svakom slucaju.Moguce da je upravo ova utakmica i prikazana u filmu, cini mi se da je bilo finale Cikago - NY, koje ovi nisu osvojili.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...