Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Zar nije onaj Vlaisavljevic, bivsi stoper Buducnosti, Rada i Mogrena, apsolutni rekorder sa 500+ tekmi u prvoj ligi?Posto fudbal pratim tek od '93 tesko da mogu ista reci o tim kostolomcima iz starije garde, ali trojica koju pamtim da svaki put kad sam ih gledao uzivo samo su gledali da lome noge, cevanice, kolena protivnickim poluspicevima uglavnom su Sakic(upravo ga pomenuo abojsapetkovic), Ivan Tasic i Dejan Ilic. Ovaj zadnjepomenuti pogotovo, ja ne znam da li sam njega ikad video sa loptom u nogama, ali zato je uvek bio tu da kliza sa 2 noge iza ledja itd...
Vlaisavljevic je rekorder ako uzmemo u obzir i period posle 1991. Za mene je to ipak druga liga, drugacija konkurencija, i treba se voditi drugacije (kao i period pre 1941).
Link to comment

Nadam se da vam nece smetati da povremeno napisem neku pricu iz ex YU :)Krajem 70-ih Zvezda odlucuje da formira sampionski podmladak iz kog ce moci da regrutuje buduce prvotimce, pa dolaze: Krkic (Paracin), Stevanovic (Smederevo), Goracinov (Skopje), braca Djurovski (Tetovo), Uzunov (Valandovo), Markovic (Zemun), golman Radulovic (Crvenka), Pekovic (OFK), Marinkovic (Sabac) itd. Za rad sa njima su zaduzeni Milovan Djoric i Predrag Stanojevic. Nekoliko igraca te generacije su pozajmljeni Cukarickom, koji osvaja titulu jesenjeg prvaka srpske lige. Nakon jesenjeg dela, Djoric i Stanojevic prelaze u Napredak. Cukaricki i Napredak se istovremeno nalaze na zimskim pripremama u Jelsi, a tri igraca Cukarickog Bojan Krkic, Zarko Djurovic i Goran Stevanovic prelaze u Napredak zbog zelje da nastave saradnju sa Djoricem. Vrbovanje je opovrgnuto, a igraci su zasnovali radni odnos kao fizicki radnici :)Cukaricki suspenduje igrace na sest meseci, Krusevljani su spremni da cekaju, a iz Zvezde porucuju da su to igraci Cukarickog koji se na leto vracaju sa pozajmice.Cukaricki ubedjuje Krkica i Djurovica da se vratet, smanjuju kaznu na dva meseca, kako bi ponovo igrali za Cuku, a Stevanovic ceka sest meseci.U tom trenutku su Krkic i Djurovic bili igraci Zvezde, registrovani za Cukaricki, sa zasnovanim radnim odnosima u Napretku (kosaci trave).Bojan Krkic se nikad nije vratio u Zvezdu, a karijeru je nastvavio u OFK Beogradu, Sutjesci, Rijeci, kasnije u Spaniji.Goran Stevanovic je ipak zaigrao za Napredak, zatim Rad i Zemun.Zarko Djurovic je jedini napravio Karijeru u Zvezdi, pre odlaska u Svajcarsku.

Link to comment

Evo i prica o amaterizmu iz druge polovine 70-ih.Nakon sto mu je Gojko Zec rekao da na njega ne racuna, Sead Susic je pokusao da nadje drugi tim u zemlji. Zeleo je u Sarajevo da igra sa bratom Safetom, ali je Zvezda trazila Srebrenka Repcica i Antu Rajkovica, pa dogovor nije uspeo. Susic zatim pronalazi angazman u Americi, ali problem je u starosnoj granici. Profesionalni fudbaleri su mogli da idu posle 28 godine. Resenje je pronadjeno u dobijanju amaterskog statusa. Susic je potpisao za beogradski Graficar, i odatle otisao u inostranstvo. Naravno, ovo nije jedinstven slucaj. Bora Djordjevic (Partizan) je potpisao za Palilulac, Radmilo Ivancevic za IMT, Vukan Perovic za BASK, Mladen Stefanovic za FK Savu sa Novog Beograda, itd. Tako su odlazili i Vabec, Mujkic, Blaskovic, Olarevic i mnogi drugi.

Link to comment

Pozdrav svima na forumu,a naročito za mrdju,koji me je snabdeo sa dosta podataka o ex-yu fudbalu.Ako želite posetite moj blog www.icko1610.bloger.hr .Još uvek je u povoju,ali nadam se da će uz vašu pomoć uspeti da se razvije!

Link to comment

Evo i neobicne zivotne price Sabahudina Vugdalica, golmana Famosa, Iskre, Bora, Rijeke, Rudara Velenje, Olimpije, turskog Gaziantepa, koji je dva puta biran za najhumanijeg coveka u Evropi, jedanput u svetu. Rodjen je 16.januara 1953 u Mostaru, a istog dana otac Muharem, inzenjer je poginuo na gradilistu hidroelektrane Jablanica.1970 godine je spasao mladica iz Drine (kod Ljubovije).1972 godine, kao vojnik je na Ivan-planini spasao sestogodisnju devojcicu iz Novog Sada iz kola koja su se survala u provaliju. Iste godine je spasao turistkinju iz Cehoslovacke od utapanja u Zadru.1975 godine, dok je stotinu ljudi posmatralo zapaljeni automobil u kom su bili majka i dvoje dece, Vugdalic je sa gipsom na nozi (posle uspesne operacije) uskocio i izvukao svo troje iz plamena.Svojevremeno je zbog svog herojstva pozvan i na proslavu Titovog rodjendana.Ispred svetske humanitarne organizacije je putovao u Meksiko na nadje pomoc za decu nastradalu od erupcije vulkana, kao i u Delhi da pomogne u resavanju problema sirocadi u Indiji.

Link to comment
Evo i neobicne zivotne price Sabahudina Vugdalica, golmana Famosa, Iskre, Bora, Rijeke, Rudara Velenje, Olimpije, turskog Gaziantepa, koji je dva puta biran za najhumanijeg coveka u Evropi, jedanput u svetu. Rodjen je 16.januara 1953 u Mostaru, a istog dana otac Muharem, inzenjer je poginuo na gradilistu hidroelektrane Jablanica.1970 godine je spasao mladica iz Drine (kod Ljubovije).1972 godine, kao vojnik je na Ivan-planini spasao sestogodisnju devojcicu iz Novog Sada iz kola koja su se survala u provaliju. Iste godine je spasao turistkinju iz Cehoslovacke od utapanja u Zadru.1975 godine, dok je stotinu ljudi posmatralo zapaljeni automobil u kom su bili majka i dvoje dece, Vugdalic je sa gipsom na nozi (posle uspesne operacije) uskocio i izvukao svo troje iz plamena.Svojevremeno je zbog svog herojstva pozvan i na proslavu Titovog rodjendana.Ispred svetske humanitarne organizacije je putovao u Meksiko na nadje pomoc za decu nastradalu od erupcije vulkana, kao i u Delhi da pomogne u resavanju problema sirocadi u Indiji.
Da, priča je baš filmska. :) Zato nas dotični sad utapa i spaljuje tokom OBN-ovih prijenosa.
Link to comment

Možda znate možda i ne, no evo informacjie:Juče sam video najavu na Discovery-u, u nedelju uveče priča o huliganima s Balkana, Srbi vs Hrvati uglavnom, Grobari vs BBB i slično (koliko sam mogao naslutiti iz najave emisije).

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...