Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

On Old School Panini, an election was recently made to select the best ex-Yugoslavia footballers who played in France :L%2527%25C3%25A9quipe+de+Yougoslavie+de+France.pngSubstitutes : Slobodan TOPALOVIC, Faruk HADZIBEGIC, Blaz SLISKOVIC, Vahid HALILHODZIC, Alen BOKSIC.The complete results here:http://www.oldschoolpanini.com/2011/11/les-oscars-yougoslaves-de-france-les.htmlEnjoy :)

Link to comment
Substitutes : Slobodan TOPALOVIC
pokojni komšija. sećam se kad su stigli iz francuske u zgradu do moje, negde 1987. ili 88. otvorili i francusku pekaru na b.brdu. dođem ja na redovno u leto 94. kaže mi burazer "umro matori topalović". strefila ga čuka dok je igro fudbalicu. malđi sin, đoka, još ja mislim brani u OFK-i, završava polako karijeru, nekad je bio i mladi repstativac. stariji sin, marko, moja generacija, nije igrao profesionalno, ali brate kakva je to šteta. opasan talenat, ali ne onaj dribler i taj fazon, već u stilu mateusa ili kumana. metar devedeset, kao od stene odvaljen, topovski udarac, siguran sam da bi bio odličan fudbaler. voleo sam da budem s njim u timu kad pikamo ispred zgrade...mrđa, bre, ne radi ti ovo.
Link to comment

FK CRVENA ZVEZDA1.decembar1951.Član Crvene zvezde postao je Miljan Zeković, veoma borben, srčan i odličan odbrambeni igrač. Fudbalom je počeo da se bavi tek u vojsci, gde se istakao kao odličan centarhalf ekipe Sedme crnogorske omladinske brigade, da bi ga po odsluženju vojnog roka pozvala nikšićka Sutjeska. Kad je stigao u naš klub, vrlo brzo se iskazao kao levi bek i ustalio u prvom timu. Narednih godina, Zeković je bio jedan od ljubimaca publike, a odigrao je čak 225 zvaničnih utakmica po čemu je 19. na „večitoj“ listi igrača našeg kluba. Učestvovao je u osvajanju pet titula prvaka države (1953, 1956, 1957, 1959, 1960) i dva trofeja Kupa (1958, 1959).1954.Rođen je Srebrenko Repčić, naš nekadašnji vihorni napadač, koji je na „Marakanu“ stigao sa sarajevskog „Koševa“ u leto 1979. i za četiri godine u crveno-belom dresu odigrao 120 zvaničnih susreta i postigao 31 gol. Osvojio je dve šampionske titule i jedan trofej Kupa države, a karijeru je kasnije nastavio u Turskoj i Belgiji. Danas živi u Francuskoj.1969.U prijateljskom susretu savladali smo ekipu banjalučkog Borca sa 4:2, golovima Stanislava Karasija (2), Jovana Aćimovića i Vojina Lazarevića.U ovom lepom revijalnom susretu trener Miljanić je probao dosta igrača, pa je tako zim izgledao ovako: Dujković, Krivokuća, Jeftić, Pavlović, Dojčinopvski, Keri, Antonijević, Ostojić, Arnejčić, Aćimović i Karasi, a u igru su ušli i: O. Petrović, Karapandžić, Odavić, Perazić, Novković, T. Mihajlović, Lazarević.

Link to comment
Napisao sam malu knjizicu o prvoligaskim generacijama Veleza, nadam se da ce vam se svideti:http://www.megaupload.com/?d=MHOOR8WO
Sada je sve u redu, moze da se skne. Veliko HVALA legendi hronike jugoslovenskog fudbala. Tvoja buduca knjiga ce uz leksikon yu mitologije biti najpopularnija knjiga na ovim prostorima.
Link to comment
kako promeniti istorijuhttp://www.mondo.rs/s225909/Sport/Ha..._istoriju.html
vec sam napisao na drugom topiku, ali da ponovim:siroti mali ljudi... sta je samo vlajska marva napravila od velikog kluba i lepog grada...
Link to comment
Napisao sam malu knjizicu o prvoligaskim generacijama Veleza, nadam se da ce vam se svideti:http://www.megaupload.com/?d=MHOOR8WO
:Hail: alal vera, mrdjakeep up the good work!zeljno ocekujemo najavljenu knjigu :thumbsup:
Link to comment

FK CRVENA ZVEZDA2.decembar1920. Rođen je Milivoje Đurđević, naš nekadašnji fudbaler, dugogodišnji nezamenljivi član half linije koju su činili još Predrag Đajić i Bela Palfi. U Crvenoj zvezdi je praktično od osnivanja i sve do 1953. godine odigrao je 75 zvaničnih utakmica, osvojivši dve titule i tri trofeja Kupa. 1951. Crvena zvezda je u Kupu Jugoslavije u Beogradu dočekala ekipu zagrebačkog Metalca i prosto je deklasirala sa - 5:0. Dvostruki strelac bio je Kosta Tomašević, a po jednom u strelce su se upisali Siniša Zlatković, Jovan Jezerkić i gostujući igrač Marović, koji je postigao autogol.Ovu pobedu za naš tim ostvarili su: Mrkušić, Tadić, Zvekanović, Palfi, Diskić, Đajić, Ognjanov, Mitić, Tomašević, Zlatković i Jezerkić. 1953.Prvulović, B. Stanković, Zeković, Zlatković, Nešović, Cokić, Šijaković, Mitić, Tomašević, Kostić, Veselinović – ovako je izgledao naš tim koji je u prvenstvenom derbiju sa zagrebačkim Dinamom, odigranom na Stadionu JNA, remizirao – 0:0. 1989.U prvenstvenoj utakmici protiv Spartaka u Subotici, koju su crveno-beli dobili sa 3:1, prvi put je u jednoj zvaničnoj utakmici među stativama našeg gola stajao – Zvonko Milojević. Sjajni čuvar mreže, izdanak nadaleko čuvene Zvezdine škole golmana, u godinama koje dolaze postaće jedna od najboljih „jedinica“ Srbije i nekadašnje Jugoslavije. Za Crvenu zvezdu je branio u 203 zvanična susreta, a okitio se sa tri titule prvaka države (1990, 1992, 1995) i pet trofeja Kupa (1990, 1993, 1995, 1996, 1997), a branio je i na utakmici u Tokiju protiv Kolo-Kola, kad je naš tim 1991. godine osvojio Interkontinentalni „Tojota“ Kup.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...