Jump to content
mrdja

EX YU Fudbal

Recommended Posts

Alex Bg

Tuđman nikada nije bio predsednik FK Partizan, već JSD Partizan. Evo spiska svih predsednika sa zvaničnog sajta FK Partizan...http://www.partizan.rs/klub/predsednici/

Share this post


Link to post
ficfiric

Vaistinu JSD. I on i Bobetko :)

 

Share this post


Link to post
zlavuk

Mrdja,može neki podatak o Radivoju Ratkoviću,Dragom Hristovskom,Miroljubu Dramićaninu,Branku Radoviću i Draganu Nikitoviću iz Crvene zvezde.Hteo sam da te pitam imaš li Enciklopedijski album Četiri decenije FK Crvena Zvezda.

Edited by zlavuk

Share this post


Link to post
mosnik
Evo i dva godisnjaka (1974-1976) i (1977-1978):http://www.megaupload.com/?d=50I0LY9Dhttp://www.megaupload.com/?d=CTA0567Q
Mrdja, zahvaljujem se na ovim godisnjacima!

Share this post


Link to post
zlavuk
Evo (pronadjeno daleko lakse nego sto sam ocekivao):KLUPSKE MONOGRAFIJEo Boro Budućnost Titogrado Crvena Zvezda Beogrado Dinamo Pančevoo Dinamo Vinkovcio Dinamo Zagrebo Hajduk Kulao Hajduk Splito Jagodinao Karlovaco Kladivar Celjeo Lokomotiva Zagrebo Mačva šabaco Mariboro Metalac Zagrebo Mura Murska Sobotao Nafta Donja Lendavao Olimpija Ljubljanao Proleter Zrenjanino Radnički Beograd (x 2)o Radnički Kragujevaco Radnički Nišo Rijekao Rudar Kakanjo Sarajevoo Segesta Sisako Sloboda Tuzlao Sutjeska Nikšićo šibeniko Trešnjevka Zagrebo Varteks Varaždino Velež Mostaro Vojvodina Novi Sado Zagrebo željezničar SarajevoUSKORO: Borac Čačak, Spartak Subotica, OFK Beograd, Orijent Rijeka, Leotar Trebinje, Neretva Metković, Zmaj Makarska, Mladost Petrinja. STATISTIKAo Fudbalski kup Jugoslavije 1947-1974o Godišnjak FSJ 1920-1953o Godišnjak FSJ 1953/1954o Godišnjak FSJ 1954/1955o Godišnjak FSJ 1955/1956o Godišnjak FSJ 1956/1957o Godišnjak FSJ 1957/1958o Godišnjak FSJ 1958/1959o Godišnjak FSJ 1959/1960o Godišnjak FSJ 1960/1961o Godišnjak FSJ 1961/1962o Godišnjak FSJ 1974/1975 i 1975/1976o Godišnjak FSJ 1976/1977o Godišnjak FSJ 1977/1978o Godišnjak FSJ 1978/1979-1985/1986o Godisnjaci 1992/1993 - 2007/2008 (srpski fudbal)o Ilustrovani godišnjak 1951o Ilustrovani godišnjak 1954o Kup šampiona - Ionescu (sve utakmice 1955/1956 - 2001/2002)o Match of the Day Football Yearbook 2004/2005o Match of the Day Football Yearbook 2005/2006o Match of the Day Football Yearbook 2006/2007o Match of the Day Football Yearbook 2007/2008o Match of the Day Football Yearbook 2008/2009o Pet decenija državnih prvenstavao Tempov almanah 1987/1988o Tempov almanah 1988/1989o Tempov almanah 1989/1990o Tempov almanah 1990/1991o Tempov almanah 1991/1992o Tko je tko u nogometu 1961/1962o Tko je tko u nogometu 1969/1970 prva ligao YU klubovi u evro kupovima 1955/1956 - 1999/2000 (srpski klubovi i Borac Banja Luka)o YU prvenstva 1923-1999USKORO: Godišnjak FSJ 1963/1964ALBUMIo Naši nogometaši 1961o Likovi istaknutih nogometaša 1964o Fudbalska/nogometna prva liga 1970/1971o Fudbalska/nogometna prva liga 1971/1972o Fudbaleri i timovi 1974/1975o Fudbaleri i timovi 1975/1976o Fudbaleri i timovi 1976/1977o Fudbaleri i timovi 1977/1978o Fudbaleri i timovi 1978/1979o Fudbaleri i timovi 1979/1980o Fudbaleri i timovi 1980/1981o Fudbaleri i timovi 1981/1982o Fudbaleri i timovi 1982/1983o Fudbaleri i timovi 1983/1984o Fudbal 1986/1987o Fudbal 1989/1990o Fudbal 1990/1991o Fudbal 1991/1992o Panini World Cup 1970 - 2006o Panini Calcio 1961/1962 - 1993/1994SAVEZI/PODSAVEZIo 50 godina BFS (Beogradski Fudbalski Savez)o 6 decenija nogometnog saveza Općine Split 1920-1980USKORO: Kuća Osječko � Baranjskog Nogometa 1924-2004KNJIGEo Album nogometnih klubova 1925o Beli orlovi 1920.-1941.o Derbio Dinamo svetinja (Ozren Podnar)o Fudbal kruševačkog kraja od prve lopte do saveznih ligao Jugoslovenski fudbalski klubovi 1977o Spomenica Građanskog 1911-1938o Trofeji Crvene Zvezde 1945-1970
Mrdja,jesi li u međuvremenu nadopunio kolekciju.Svaka čast na dosad objavljenim podacima i na velikodušnosti da to podeliš sa svima koji obožavaju fudbal koji se nekad igrao na ovim prostorima. Edited by zlavuk

Share this post


Link to post
samit

Da nastavimo sa prvim posleratnim prvenstvima.Godina 1946 (VI deo Hrvatska)Liga NR HrvatskeUčestvovalo osam klubova, igralo se po dvostrukom bod sistemu.U ligu direktno ušli:• Dinamo (Zagreb) prvak grada Zagreba• Hajduk (Split) prvak DalmacijePosle kvalifikacija:• Lokomotiva (Zagreb) • Metalac (Zagreb)• Proleter (Belišće)• Split• Jadran (Sušak)• Tekstilac (Varaždin) Prvenstvo je završeno 10.avgusta 1946.godine1 Hajduk, Split 14 10 2 2 51:11 +40 222 Dinamo, Zagreb 14 10 2 2 40:12 +28 223 Lokomotiva, Zagreb 14 6 5 3 31:13 +18 174 Proleter, Belišće 14 6 3 5 25:28 -3 155 Tekstilac, Varaždin 14 6 3 5 24:27 -3 156 Metalac, Zagreb 14 4 5 5 20:20 0 137 RNK Split 14 3 0 11 14:45 -31 68 Jedinstvo, Sušak 14 0 2 12 7:49 -42 2Napomena: Hajduk (Split) i Dinamo (Zagreb) su se direktno kvalifikovali za Prvu saveznu ligu, dok je Lokomotiva (Zagreb) morala u kvalifikacije - uspela.Najbolji strelac: Matošić Frane (Hajduk) 13 golovaKako je ovo bilo prvo zvanično posleratno republičko prvenstvo voleo bih, ako neko ima da postavi i rezultate svih utakmica lige, - kao što je dato za NR Srbiju

Share this post


Link to post
samit

GODINA 1946 (VII deo Hrvatska)Kao što je gore nevedeno u republički ligu su direktno ušli Hajduk i Dinamo, prvaci grada Zagreba i Dalmacije. Svi ostali klubovi (šest - Lokomotiva i Metalac iz Zagreba, Belišće, Split, Jedinstvo Sšak i Tekstilac iz Varaždina) su status obezbedili kroz kvalifikacijePrvenstvo ZagrebaPrvenstvo Zagreba, kojim je rukovodio novoformirani Nogometni odsek FOZ-a ( Fizkluturni odbor Zagreba) izvršio je raspored prijavljenih ekipa u dve grupe -A i B. Takmičenja su počela novembra 1945. godine a igralo se po jednostrukom bod-sistemu.Odbijene su, kao okasnele molbe pojedinih klubova (Mladost, Akademičar, SLoboda, Borac…) da se naknadno priključe kroz dodatne kvalifikacije. Preliminarna grupa „A“1 FD Lokomotiva 7 6 0 1 20:4 +16 122 Narodna odbrana 7 5 1 1 23:9 +14 113 FD Tekstilac, Zagreb 7 4 1 2 31:8 +23 94 32. divizija 7 4 1 2 21:7 +14 95 FD Poštar, Zagreb 7 3 2 2 16:11 +5 86 FD Jedinstvo, Zagreb 7 2 1 4 13:20 -7 57 Slaven, Kustošija 7 1 0 6 5:24 -19 28 FD Milicija, Zagreb 7 0 0 7 0:46 -46 0Preliminarna grupa „B“1 FD Dinamo, Zagreb 7 7 0 0 40:5 +35 142 FD Metalac, Zagreb 7 6 0 1 19:6 +13 123 II Armija 7 5 0 2 39:6 +33 104 FD Dubrava, Zagreb 7 3 1 3 16:11 +5 75 FD Element, Zagreb 7 2 1 4 14:16 -2 56 FD Amater, Zagreb 7 2 1 4 14:29 -15 57 FD Grafičar, Zagreb 7 1 0 6 2:37 -35 28 FD Građevinar, Zagreb 7 0 1 6 4:38 -34 1Zagreb finalna grupa FISAJ je 10. januara 1946. godine odlučio da vojni klubovi ne učestvuju u republičkim prvenstvima, a kako je Dubrava uključena u prvenstvu zagrebačkog okruga, završnica prvenstva Zagreba odigrana je sa osam klubova određenih na osnovu plasmana. Završnica se igrala po jednostrukom bod sistemu. Prvenstvo je završeno 4.marta 1946.godine.Rezulati:1 kolo (13.1.)Dinamo - Amater 6:1Lokomotiva - Tekstilac 1:0Poštar - Element 0:0Metalac - Jedinstvo 4:12 kolo (20.1.)Dinamo - Jedinstvo 7:0Amater - Lokomotiva 1:5Tekstilac - Element 0:3Metalac - Poštar 3:23 kolo (27.1.)Amater - Metalac 1:1Dinamo - Element 15:2Tekstilac - Poštar 2:0Lokomotiva - Jedinstvo 3:24 kolo ( 3.2.)Dinamo - Poštar 2:0Tekstilac - Metalac 3:0Amater - Jedinstvo 3:1Element - Lokomotiva 2:3 5 kolo (10.2.)Lokomotiva - Metalac 1:0Jedinstvo - Poštar 3:0Dinamo - Tekstilac 4:1Amater - Element 4:06 kolo (17.2.)Dinamo - Lokomotiva 7:1Metalac - Element 4:0Poštar - Amater 3:2Tekstilac - Jedinstvo 3:27 kolo (24.2.)Metalac - Dinamo 3:0Lokomotiva - Poštar 2:0Element - Jedinstvo 3:1Amater - Tekstilac 2:11 FD Dinamo, Zagreb 7 6 0 1 41:8 +33 122 FD Lokomotiva, Zagreb 7 6 0 1 16:12 +4 123 FD Metalac, Zagreb 7 4 1 2 15:8 +7 94 FD Amater, Zagreb 7 3 1 3 14:17 -3 75 FD Tekstilac, Zagreb 7 3 0 4 10:12 -2 66 FD Element, Zagreb 7 2 1 4 10:27 -17 57 FD Poštar, Zagreb 7 2 1 4 5:14 -9 58 FD Jedinstvo, Zagreb 7 0 0 7 10:23 -13 0Napomena: • Dinamo se direktno plasirao na prvenstvo Hrvatske• Lokomotiva se plasirala na prvenstvo Hrvatske posle plej-ofa grupe I grupe kvalifikacija (pobedila Dubravu)• Metalac se plasirao na prvenstvo Hrvatske posle plej-ofa III grupe kvalifikacija (pobedio je Jedinstvo, Sušak)Kvalifikacije za republičku ligu:Zagrebačke ekipe Lokomotiva (I), Metalac (II) i Amater (III grupa) su igrale u kvalifikacijama u tri grupe sa najboljim ekipama prvenstava okruga.Naknadno: Amater, Tekstilac, Sloboda i Grafičar su se u oktobru 1946. godine spojili u Zagreb.Grupe - tri za prvenstvo Hrvatske čiji su prvaci učestvovali u kvalifikacijama za republičku ligu.Grupa I:(Okruzi: Varaždin, Zagreb, Bjelovar i Karlovac)Varaždinski okrug1 Tekstilac, Varaždin 4 3 1 0 13:4 +9 72 Jedinstvo, Čakovec 4 2 0 2 12:6 +6 43 Sloboda, Varaždin 4 0 1 3 1:16 -15 1Zagrebački okrug U Narodnom sportu br. 26/ Godina II, od 28. januara 1946. godine Odbor za nogomet OFOZ/a (Okružni Fizkulturni Odbor Zagreba) objavio je listu klubova prijavljenih za kvalifikacije za ligu Zagrebačkog okruga:Učesnici: Samobor, Zelina, Sljeme, Borac, Ponikve, Dolomit, Zaprešić, Tekstilac, Dubrava i Jedinstvo.Igralo se po kup – sistemu.Kvalifikacije za prvenstvo okruga:Prva grupa:Borac – Ponikve 3:0 i ?Borac – Zelina 4:2Dolomit – Samobor 3:8 i 2:4Borac – Samobor 2:1 i 1:1Napomena: Borac je prvi finalistaDruga grupa:…Napomena: Dubrava je drugi finalistaF i n a l e (17 i 24.mart 1946.godine):Dubrava - Borac 1:0 i 8:1Bjelovarski okrug Prvak BjelovarKarlovački okrug finale: Udarnik (Karlovac) - Duga Resa 11:0Kvalifikacije – završnica Polufinale:Bjelovar - Tekstilac (Varaždin ) 1:5 i 1:2Udarnik (Karlovac) - Dubrava 4:2 i 1:3Finale:Dubrava - Tekstilac (Varaždin) 3:2 i 1:3 Napomene: • Tekstilac (Varaždin) ulazi direktno u Republičku ligu,• Dubrava igra dodatne kvalifikacije sa drugoplasiranim timom iz Zagrebačke lige (Lokomotiva) Lokomotiva - Dubrava 1:0 i 3:0 Napomena: Lokomotiva (Zagreb) ulazi u Republičku ligu Grupa IIPrvenstvo Banije:(Klubovi oko grada Siska)Finale: Sloboda (Sisak) - Turkulin (Petrinja) 8:1 i 3:0Odmah nakon toga Sloboda menja ime u Naprijed (Sisak).Prvenstvo Slavonije Finale: Sloga (Vinkovci) – Proleter (Belišće) 5:1 i 1:5,. Treća 0:3Osiječka provincijaUčesnici: Proleter (Belišće), Slaven (Borovo), Slavonac (Valpovo) i Sloga (Vukovar) 1 Proleter, Belišće 2 3 4 Grad Osijek 1 FD Jedinstvo, Osijek 4 2 FD Udarnik,Osijek 4 3 FD Tipograf, Osijek 4 4 FD Sloga, Osijek 4 5 FD Bratstvo,Osijek 4 Prvenstvo Osiječkog kruga (24.mart 1946):Finale (prvaci Osiječke provincije i greada Osijeka): Proleter (Belišće) - Jedinstvo (Osijek) 1:0.Zavšne kvalifikacije (Slavonija-Banija):Polufinale: Naprijed (Sisak) - Jedinstvo (Osijek) 2:0 i 1:0Finale: Proleter (Belišće) - Naprijed (Sisak) 3:0 i 0:2Proleter (Belišće) ulazi u Hrvatsku ligu 1946.III GrupaPrimorsko-goranski okrugUčesnici po kup sistemu: Crikvenica, Jedinstvo (Sušak), Naprijed (Hreljin), Omladinac (Senj) i Plavi Jadran (Pag).Četvrtfinale: (17. i 21.2.1946):Naprijed (Hreljin) - Jedinstvo (Sušak) 1:7 i 0:8Plavi Jadran (Pag) – Omladinac (Senj) 0:3 prekid i 0:3 (bb)Polufinale: 3. i 10.3.1946:Crikvenica - Omladinac (Senj) 2:2 i 3:0Jedinstvo (Sušak) slobodnoFinale: 17 . i 24.3.1946Crikvenica – Jedinstvo (Sušak) 0:5 i 0:6Kvalifikacije za republičku ligu (5. i 19.maj 1946):Treća ekipa iz prvenstva Zagreba i prvak primorsko-goranskog okruga Metalac (Zagreb) - Jedinstvo (Sušak) 8:0 i 3:1Napomena: Metalac (Zagreb) se plasirao u ligu, a Jedinstvo (Sušak) se za mesto u ligi morao boriti u dodatnoj utakmici.Jedinstvo (Sušak) - Naprijed (Sisak) 6:0 i 2:4Napomena: Jedinstvo (Sušak) ulazi u Republičku liguPrvenstvo SplitaPočelo 20. januara, a učestovale su tri ekipe: Hajduk, Split i Jugoslovenska mornaca.Finale: Split - Hajduk (Split) 0:2 i 1:6 Napomena: • Hajduk (Split) ulazi u Republičku ligu, • Split ide u dodatne kvalifikacije po DalmacijiPrvo prvenstvo Dalmatinske oblasti otpočelo je avgusta meseca, a igralo se po dvostukom bod – sistemu. Finale: Narona (Metković) - Zadar 2:3 i 4:3 – produžeci 4:4 Završnica kvalifikacija u Dalmaciji:Polufunale: Split - Jedinstvo (Dubrovnik) 4:0 i ?:?Zadar - Šibenik 1:0 i 0:1, produžeci 1:1, žreb - ŠibenikFinale: Šibenik - Split 2:1 i 0:4Napomena: Split se plasirao u Republičku liguNeko je imao lakši neko teži put kroz kvalifikacije za ulazak u republičku ligu. U dokumentaciji kojom raspolažem ima dosta praznina, kako u prvenstvima okruga, tako i prvenesta Dalmacije. Voleo bih ako neko ima bilo kakav rezulat ili dopunu ovih tabela da se javi.

Share this post


Link to post
samit

GODINA 1946 (VIII deo ISTRA)Nije greška što je Istra obrađena posebno - davala je svog predstavnika u Prvoj saveznoj ligiGrad Rijeka1 Magazzini generali Rijeka 16 12 3 1 59:19 +40 272 Cantieri, Rijeka 16 10 3 3 66:23 +43 233 Lagnum, Rijeka 16 10 3 3 60:32 +28 234 Torpedo, Rijeka 16 8 3 5 48:18 +30 195 ROMSA, Rijeka 16 8 2 6 48:38 +10 186 Portuale, Rijeka 16 5 2 9 30:39 -9 127 ASPM, Rijeka 16 3 3 10 37:51 -14 98 Metallurqica, Rijeka 16 4 1 11 31:75 -44 99 Dinamo, Rijeka 16 2 0 14 18:102 -84 4Napomena: Pred kvalifikacije za saveznu ligu vodeći riječki klubovi su se fuzionisali u novo fiskulturno društvo Kvarner (Rijeka)Kvalifikacije za ulazak u saveznu liguOdlukom fudbalskog stručnog saveta FISAJ-a 11.predstavnika u Saveznoj ligi daje je zona Istre. U kvalifikacijama su učestvovali Kvarner (Rijeka), Radničko sportska zajednica Pula i Rudar (Raša)Rudar (Raša) – Pula ?Pula – Kvarner (Rijeka) 1:4 i 2:1Napomena: Kvarner (Rijeka) se plasirao u Prvu saveznu ligu

Share this post


Link to post
samit

GODINA 1946 (IX deo - Hrvatska niže lige)Prvenstvo Zagreba, Prvi razredIgrano u periodu od maja do listopada 1946.godine.1 Dubrava 14 13 0 1 50:13 +37 262 Samobor 14 11 2 1 38:18 +20 243 Radnik, Velika Gorica 14 11 0 3 38:16 +22 224 Tekstilac 13 9 2 2 45:19 +26 205 Jaska 14 6 4 4 30:23 +7 166 Borac 14 6 3 5 24:26 -2 157 Sljeme 14 7 0 7 28:18 +10 148 Zelina 13 7 0 6 37:29 +8 149 Radnik 14 5 3 6 25:33 -8 1310 Mladost 14 5 1 8 26:35 -9 1111 Dolomit 14 3 4 7 28:37 -9 1012 Zaprešić 14 4 1 9 19:27 -8 913 Sloga 14 2 3 9 16:43 -27 714 Vrapče 14 3 1 10 24:50 -26 715 Jedinstvo 14 0 0 14 5:46 -41 0Napomena: Dubrava je igrala u kvalifikacijama za ulazak u Hrvatsku ligi i nije uspela (eliminisana od Zadra)Tabela je nekompletna nedostaje rezultat utakmice Tekstilac - Zelina

Share this post


Link to post
samit

GODINA 1946 (X deo - Slovenija)Liga NR SLovenijePrvenstvo je počelo 19.maja, a završeno 21.jula 1946.godine19. 5 Lendava - Železničar (Ljubljana) 2 : 1 (0 : 1) Železničar (Maribor) - Rudar (Trbovlje) 3 : 1 (3 : 1) 26. 5 Železničar (Ljubljana) - Rudar (Trbovlje) 1 : 0 (1 : 0) Olimp (Celje) - Železničar (Maribor) 1 : 1 (0 : 1) 30. 5 Rudar (Trbovlje) - Olimp (Celje) 3 : 0 (1 : 0)Lendava (Donja Lendava) - Železničar (Maribor) 2 : 0 (0 : 0) 2. 6 Olimp (Celje) - Železničar (Ljubjana) 1 : 3 (1 : 2) Lendava (Donja Lendava) - Rudar (Trbovlje) 3 : 1 (2 : 0) 9. 6 Železničar (Ljubljana) - Železničar (Maribor) 1 : 2 (0 : 1) Lendava (Donja Lendava) - Olimp (Celje) 2 : 1 (1 : 0) 16. 6 Železničar (Ljubljana) - Lendava (Donja Lendava) 4 : 0 (2 : 0) Železničar (Maribor) - Rudar (Trbovlje) 2 : 0 (0 : 0)20. 6 Železničar (Maribor) - Olimp (Celje) 7 : 1 (5 : 0) Železničar (Ljubljana) - Rudar (Trbovlje) 3 : 1 (2 : 0) 23. 6 Železničar (Maribor) - Lendava (Donja Lendava) 0 : 0 30. 6 Železničar (Ljubljana) - Olimp (Celje) 6 : 2 (4 : 0) Lendava (Donja Lendava) - Rudar (Trbovlje) 4 : 3 (3 : 1) 7. 7 Olimp (Celje) - Lendava (Donja Lendava) 1 : 3 (0 : 1) Železničar (Mb) - Železničar (Lj) 2 : 2 (1 : 1) 21. 7 Olimp (Celje) - Rudar (Trbovlje) 0 : 1 (0 : 0)1 Lendava (Donja Lendava) 8 6 1 1 16:11 +5 132 Železničar, Maribor 8 4 3 1 17:8 +9 113 Železničar, Ljubljana 8 5 1 2 21:10 +11 114 Rudar, Trbovlje 8 2 0 6 10:16 -6 45 Olimp, Celje 8 0 1 7 7:26 -19 1Napomene: • Lendava (Donja Lendava), која је 25.јula 1946. godine je promenila ime u Nafta, se plasirala u Prvu saveznu ligu• Železničar (Maribor) je igrao kvalifikacije za prvu saveznu ligu – nije uspeo. • Dva Železničara iz Maribora i Ljubljane imali su isti broj bodova – po 11, bolju gol razliku (+11 : +9) Železničar iz Ljubljane, ali je drugo mesto i pravo igranja kvalifikacija pripalo Mariborčanima zbog boljeg količnika (2.125 : 2.100). Naime sve do 1970.godine nije uvažavana gol - razlika (dati golovi – primljeni golovi) već količnik (dati golovi : primljeni golovi)

Share this post


Link to post
samit

GODINA 1946 (XI deo)Prvenstvu NR Slovenije prethodila su prvenstva okruga i kvalifikacije.Grad LjubljanaUčestvovalo pet ekipa, a prvenstvo je završeno 1.maja 1946.godine1 Željezničar, Ljubljana 8 7 1 0 45:11 +34 152 Svoboda, Ljubljana 8 3 3 2 23:15 +8 93 Borec, Ljubljana 8 3 2 3 21:14 +7 84 Krim, Ljubljana 8 4 0 4 27:23 +4 85 Edinost, Ljubljana 8 0 0 8 6:58 -52 0Napomena: Tri prvoplasirane ekipe su igrale kvalifikacije za ulazak u Slovensku ligu – Željezničar uspeoPrvenstvo Mariborskog okruga1 FD Maribor 4 3 1 0 15:4 +11 72 FD Lendava, Donja Lendava 4 3 1 0 7:2 +5 73 FD Željezničar, Maribor 4 2 0 2 8:7 +1 44 Sobota, Murska Sobota 4 1 0 3 8:6 +2 25 FD Ptuj 4 0 0 4 2:21 -19 0Napomena Lendava (Donja Lendava), Željezničar (Maribor) i Maribor su igrali kvalifikacije za ulazak u jedinstvenu Slovensku ligu – Maribor nije uspeo.Prvenstvo Celjskog okruga1 Rudar, Trbovlje 6 5 1 0 22:4 +18 112 Olimp, Celje 6 4 1 1 25:6 +19 93 Celje 6 2 0 4 12:24 -12 44 Zagorje 6 0 0 6 8:35 -27 0Napomena: Rudar (Trbovlje) i Olimp (Celje) su se plasirali u završnicu prvenstva Slovenije, posle kvalifikacija Prvenstvo Gorenjskog okugaPrva dva mesta su osvojili Stiržič (Kranj) i Gregorčič (Jesenice)Kvalifikacije za republičku ligu:Fiskulturni savez Slovenije je, 14.aprila 1946.godine je doneo odluku o načinu formiranja Republičke lige, putem kvalifikacija u kojima je učestvovalo deset klubova; po tri iz Ljubljanskog i Mariborskog i po dva iz Celjskog i Gorenjskog okruga. Žreb je bio dirigovan, prvaci okruga nisu mogli da se sastanu među sobom:• Ljubljanski okrug: Željezničar (Ljubljana), Borec (Ljubljana) i Svoboda (Ljubljana)• Mariborski okrug: Željezničar (Maribor), Maribor i Lendava.• Kranjski okrug: Storžič (Kranj) i J. Gregorčič (Jesenice)• Celjski okrug: Rudar (Trbovlje) i Olimp (Celje)Rudar (Trbovlje) – Borec (Ljubljana) 3:1 i 1:0Svoboda (Ljubljana) – Željezničar (Maribor) 2:0 i 0:3Železničar (Ljubljana) – J. Gregorčič (Jesenice) 3:1 i 1:0Olim (Celje) - Maribor 4:2 i 3:0 Storžič (Kranj) – Lendava (Lendava) 0:1 i 0:1Potrebna pomoć - nemam podatke za prvenstvo Gorenjskog okruga, osim dve provoplarirane ekipe koje su učestvovale u kvalifiakcijama za republičku ligu)

Share this post


Link to post
jasika

Ako sam dobro shvatio da g-din Mrdja posjeduje albume Fudbaleri i timovi,volio bih da i postavi ili ako su već negdje stavljani da mi se kaže.Pridružujem se ponovi zahvali na ovolikom trudu.Pozdrav iz Zenice.Interesuje me najviše period 1979.-1991. H V A L A

Share this post


Link to post
mrdja
Mrdja,jesi li u međuvremenu nadopunio kolekciju.Svaka čast na dosad objavljenim podacima i na velikodušnosti da to podeliš sa svima koji obožavaju fudbal koji se nekad igrao na ovim prostorima.
Ima naravno puno novog materijala.Evo sortirano u nekoliko kategorija. Format je nezgodan posto je to u iz Excel tabele, pa jos drugaciji fontovi :)PRVOLIGAŠKI TIMOVITim Naziv Publikacije Autor Godina BOROD ZONE DO ZONE ALMANAH FK BOR 1919-2006 Radiša Dragićević 2006BORAC Banja Luka POLA STOLJEĆA BORCA Aleksandar Ravlić 1976BORAC Banja Luka TRIDESET PET GODINA BORCA 1926-1961 Aleksandar Ravlić 1961BUDUĆNOST Podgorica 75 GODINA FUDBALSKOG KLUBA BUDUĆNOST PODGORICA Husein Tuzović 2001CIBALIA Vinkovci TRIDESET GODINA NOGOMETNOG KLUBA DINAMO 1947-1977 Ivan Zagorac 1978C. ZVEZDA Beograd CRVENA ZVEZDA 1945-1985 klub 1985C. ZVEZDA Beograd CRVENA ZVEZDA NAŠIH ŠEZDESET GODINA klub 2005C. ZVEZDA Beograd TROFEJI CRVENE ZVEZDA 1945/70 Ljubomir Vukadinović 1970C. ZVEZDA Beograd DERBI Dragiša Kovačević 1995DINAMO Zagreb DINAMO SVETINJA Ozren Podnar 2006DINAMO Zagreb NK CROATIA TRADICIJSKI SLJEDBENIK HAŠKA, GRAÐANSKOG I DINAMA 1903-1998 Fredi Kramer 1999DINAMO Zagreb NK DINAMO 1945-1960 klub 1960DINAMO Zagreb NK DINAMO 1945-1975 klub 1975DINAMO Zagreb NK DINAMO 1945-1985 klub 1985DINAMO Zagreb SVETO IME DINAMO Fredi Kramer 2006HAJDUK Split HAJDUK SPLIT 1911-1981 grupa autora 1981HAJDUK Split IZ BIJELOG U DRŽAVNI DRES Jurica Gizdić 2004HAJDUK Split MAJSTORI S MORA Zdravko Reić 2005HAJDUK Split POLA STOLJEĆA HAJDUKA 1911-1961 klub 1961HAJDUK Split RATNIM STAZAMA HAJDUKA Srećko Eterović 1974HAJDUK Split ŠTORIJA O BALUNU Damir Škarpa 2004LOKOMOTIVA Zagreb LOKOMOTIVA 1914-1964 klub 1964MAČVA Šabac DVE ZLATNE GODINE FK MAČVA 1951-1952 Bogdan Sekendek - Dragan Ivanović 2000MAČVA Šabac FUDBALSKI KLUB MAČVA Dragoslav Mićić 1993MARIBOR 1.SSK MARIBOR SŠD POLET MŠD BRANIK 1919-1979 klub 1979NAFTA Donja Lendava 100 LET LENDAVSKEGA NOGOMETA Horvath Ferenc 2004NAPREDAK Kruševac OD PRVE LOPTE DO SAVEZNIH LIGA Dobrivoje Lisinac 1962NAPREDAK Kruševac SIMFONIJA U BELOM Momir Dragićević 1989NOVI SAD OD PODSAVEZA DO PRVE SAVEZNE LIGE FK NOVI SAD Svetislav Raspopović 2008OFK BEOGRAD . 90 GODINA ROMANTIKE ILUSTROVANA MONOGRAFIJA klub 2001OFK BEOGRAD . BSK 1945-1955 klub 1955OFK BEOGRAD . OSD BEOGRAD 1945-1995 klub ?OLIMPIJA Ljubljana 80 LET KORENIN NOGOMETNEGA KLUBA OLIMPIJA Andrej Stare 1991OSIJEK NAPRIJED NAŠI BIJELO-PLAVI 1947-2007 Dragutin Kerže 2007PARTIZAN Beograd DERBI Dragiša Kovačević 1995PARTIZAN Beograd JSD PARTIZAN 1945-1965 klub 1965PARTIZAN Beograd NEZABORAVNE CRNO-BELE GODINE 1945-1994 Živomir Milojević 1994PARTIZAN Beograd PARTIZAN 1945-2005 klub 2005PARTIZAN Beograd PARTIZAN 25 GODINA FUDBALSKOG KLUBA 1945-1970 klub 1970PARTIZAN Beograd PARTIZANOVA ŠKOLA FUDBALA klub 1994PROLETER Zrenjanin NAŠ PROLETER Miran Pantelić 1997RABOTNIČKI Skopje ŽELEZNIČARSKO SPORTSKO DRUŠTVO RABOTNIČKI 1937-1977 Slavko Matovski 1977RADNIČKI Beograd KORAK ISPRED SVAKOG VREMENA 1920-2010 klub 2010RADNIČKI Beograd MAJSTORI SA DUNAVA Radmilo Ristić 2005RADNIČKI Beograd RADNIČKI 1920-1955 SD Radnički 1955RADNIČKI Beograd U KORAK S PARTIJOM SD RADNIČKI BEOGRAD 1920-1980 SD Radnički 1980RADNIČKI Kragujevac ŠEST DECENIJA SPORTSKOG DRUŠTVA RADNIČKI 1923-1983 Dimitrije Tadić 1984RADNIČKI Niš FK RADNIČKI NIŠ 1962-2000 B. Stanković, R.Radivojević, T. Santrač 2000RADNIČKI Niš FUDBALSKI KLUB RADNIČKI NIŠ 1923-1973 Ðorđe Stamenković 1977RIJEKA KANTRIDA BIJELIH SNOVA Marinko Lazzarich 2008RIJEKA KVARNERSKA RIVIJERA TRI DESETLJEĆA klub 1982RIJEKA RIJEKA KVARNERSKI MAJSTOR Josip Gjuric 1959RIJEKA RIJEKA NOGOMETA 1873-1948 Ferrucio Burburan - Zlatko Moranjak ?SARAJEVO ALMANAH 20 GODINA FK "SARAJEVO" 1947-1967 klub 1967SARAJEVO FERHATOVIĆ MAJSTOR DRIBLINGA Stjepan Kljujić 2007SARAJEVO FK SARAJEVO 1946-1976 klub 1976SARAJEVO KRATAK ISTORIJAT FK SARAJEVO 1946-1982 klub 1983SARAJEVO PAPE ROMANSIRANA BIOGRAFIJA SAFETA SUŠIĆA Zlatko Topčić 2007SARAJEVO SARAJEVSKI DERBI 74 PRVENSTVENE UTAKMICE 1954-1999 Dževad Kajan 1999SARAJEVO SPORTSKO DRUŠTVO SARAJEVO 1946-1986 Milan Ždrale 1986SLOBODA Tuzla POKER ASOVA grupa autora 2008SLOBODA Tuzla RSD SLOBODA 1919-1989 klub 1989SLOBODA Tuzla SPORTSKO DRUŠTVO SLOBODA 1919-2009 FUDBALSKI KLUB klub 2010SPARTAK Subotica DVE DECENIJE FK SPARTAK klub 1965SPARTAK Subotica KNJIGA O SPARTAKU 1945-1997 Živojin Inić 1997SPARTAK Subotica SDŽ SPARTAK 1945-1970 klub 1970SPLIT CRVENI SPLIT klub 1979SUTJESKA Nikšić FK SUTJESKA NIKŠIĆ 1945-1995 Dino Tuzović 1995TETEKS Tetovo KOGA TETEKSOVOTO FUDBALSKO SONCE BEŠE VO ZENITOT Vladimir Kočoski 1982TREŠNJEVKA Zagreb 30 GODIŠNJICA SD TREŠNJEVKA 1926-1956. GOD. klub 1956VARDAR Skopje ČETIRI DECENII FK VARDAR klub 1988VELEŽ Mostar ROÐENI 75 GODINA FK VELEŽ Ismet Dervišević 1997VELEŽ Mostar VELEŽ 1922-1972 klub 1972VELEŽ Mostar VELEŽ 1922-'82 klub 1982VOJVODINA Novi Sad JUBILEJ ŠAMPIONA 75 GODINA FUDBALSKOG KLUBA VOJVODINA Borivoj Mirosavljević 1989VOJVODINA Novi Sad OSAMDESET CRVENO-BELIH GODINA Vladimir Todorović - Miroslav Gavrilović 1994VOJVODINA Novi Sad POLA VEKA 1914-1964 klub 1964VOJVODINA Novi Sad PRVA ŠAMPIONSKA KRUNA 1966-2006 Borivoj Mirosavljević 2006VOJVODINA Novi Sad VEDRI DANI CRVENO-BELIH Borivoj Mirosavljević 1987VOJVODINA Novi Sad VOJVODINA NAŠA LJUBAV Borivoj Mirosavljević 1996VOJVODINA Novi Sad ŽIVOT SA TITULOM Miroslav Gavrilović 2009ZAGREB NK ZAGREB NA SVRŠETKU STOLJEĆA Darko Draženović 1999ZEMUN POLA VEKA FUDBALSKOG KLUBA ZEMUN 1945-1995 Branko Najhold 1995ŽELEZNIČAR Niš ŽELEZNIČAR NIŠ 1928-1995 Miladin Ilić 1995ŽELJEZNIČAR Sarajevo FK ŽELJEZNIČAR 1921-1966 klub 1966ŽELJEZNIČAR Sarajevo FUDBALSKI KLUB ŽELJEZNIČAR 1982-2007 Nedžad Hadžialić 2007ŽELJEZNIČAR Sarajevo FUDBALSKI KLUB ŽELJEZNIČAR SARAJEVO 1921-1981 klub 1981ŽELJEZNIČAR Sarajevo SARAJEVSKI DERBI 74 PRVENSTVENE UTAKMICE 1954-1999 Dževad Kajan 1999ŽELJEZNIČAR Sarajevo TANDEM Dževad Kajan 2003

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×