Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Upravo citam u Nedeljniku Vargas Ljosin nekrolog umrlom drugaru Luisu Loisagi, citam i vidim da mi je nesto poznato (pominje se i treci pajtos Abelardo zvani delfin) i skontam da su to ljudi kojima je Ljosa posvetio Razgovor u Katedrali (Luisu Loisagi, borhesovcu iz ulice Peti Tuar, i Abelardu Okendu, Delfinu, od sveg srca od odusevljenog sartrovca, njihovog tadasnjeg i sadasnjeg brata).

 

 

133993345.jpg

Link to comment

krenucu malo da citam o bizmarku i novijoj nemackoj istoriji. ako moze neka preporuka bicu zahvalan.

 

kad sam se prosli put raspitivao u usa istoriji, pomogli su vasic i ne secam se ko jos :)

Link to comment

ja_tajkun-miroslav_miskovic_v.jpg

 

Pročitao za vikend. Must read literatura za sve koji žele da iz prve ruke čuju kako funkcioniše, biznis, politika i pravosuđe u Srbalja, a bogami i Rusa.

Takođe, odličan udžbenik za početnike u bilo kom biznisu.

Verovatno nedostaje malo više samokritičkih elemenata, ali to je verovatno bilo i za očekivati.

 

Edited by spaske
Link to comment
8 hours ago, peralozac said:

Alal vera, Srbija opet prednjači u prevodu novog Murakamija, 2π meseci u odnosu na engleski prevod. Istina, izašao je samo prvi deo knjige, ali svejedno. Da li je neko čitao, kakvi su utisci? Da li se zna kada izlazi drugi deo?

 

 

Engleski prevod izlazi u novembru, mada ne vidim da li je samo prvi deo, ili cela [kao u Japanu?].

 

Sto se tice srpskog prevoda, ja sam 1Q84 uzeo u BG bas zato sto je bilo prevedeno dosta ranije, i nije mi uopste leglo [valjda jer sam prethodno sve njegove knjige procitao na engleskom], pa sam posle i na engleskom.

 

Apropo prevoda, ne znam kako je u originalu, ali ovo Ubistvo Komtura je na engleskom Killing Commendatore... :unsure:

 

Link to comment
5 hours ago, jms_uk said:

Engleski prevod izlazi u novembru, mada ne vidim da li je samo prvi deo, ili cela [kao u Japanu?].

 

U Australiji 9. oktobra. Valjda je to ta vremenska razlika :) 

 

5 hours ago, jms_uk said:

Apropo prevoda, ne znam kako je u originalu, ali ovo Ubistvo Komtura je na engleskom Killing Commendatore... :unsure:

 

Stvarno čudno. Jedan prevodilac se odlučio za nemačku, a drugi za italijansku verziju titule?!

Link to comment
10 minutes ago, peralozac said:

 

U Australiji 9. oktobra. Valjda je to ta vremenska razlika :) 

 

Sad vidim da izlazi i ovde tada. Mislim da je novembar bio raniji info.

 

I izgleda da je, za razliku od srpskog prevoda, cela knjiga odjednom...

Link to comment
13 minutes ago, peralozac said:

 

Stvarno čudno. Jedan prevodilac se odlučio za nemačku, a drugi za italijansku verziju titule?!

 

Pogotovo sto su i za nemacki prevod stavili italijansku verziju...

 

csm_9783832198916_2f52c8c34c.jpg

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...