Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Dok cekam da se u biblioteku vrati treci tom Moje borbe od KarlUveKnausgora, narucih Otkup sirove koze autobiografiju Abdulaha Sidrana.

Murakamija nisam citao, nekako mi ne prija ta pomama kad neko udje u modu (slicno kao i sa Pamukom) tj. pocne da se prevodi i stampa ludackim tempom, ali (takodje dok cekam Knausgora) uzeh najmanje obimnu iz sestrine kolekcije Juzno do granice, zapadno od sunca i mogu reci da mi prva trecina knjige deluje kao da citam Pan erotiku ili Sex press :D

Link to comment
On 3/1/2018 at 4:09 PM, Filozof manijak said:

Dočepao sam se "Istorije mitskih zemalja" Umberta Eka, ima natenane da je gustiram...

 

Ja sam uzeo fukoovo klatno, i to mi je jedna od sledecih na listi.. Tema romana mi zvuci zanimljivije od imena ruze, koji film sam skoro gledao, pa me mozda i zbog (trenutno) manje privlaci.

Edited by Pečorin
Link to comment
3 hours ago, Pečorin said:

 

Ja sam uzeo fukoovo klatno, i to mi je jedna od sledecih na listi.. Tema romana mi zvuci zanimljivije od imena ruze, koji film sam skoro gledao, pa me mozda i zbog (trenutno) manje privlaci.

Meni bi "Fukoovo klatno"bila omiljena knjiga uopste da nema onih besmisleno dosadnih delova sa partizanskim pricama koje mi nisu jasne ni cemu sluze.

Link to comment
On 3.3.2018 at 12:13 PM, Pečorin said:

 Tema romana mi zvuci zanimljivije od imena ruze, koji film sam skoro gledao, pa me mozda i zbog (trenutno) manje privlaci.

Nemoj suditi o "Imenu ruze" na osnovu filma. Vise ga se ne secam, tj. sta mi je sve smetalo, ali bas nije bio porediv sa knjigom.

 

//Sasvim slucajno sam pre nekoliko dana bila u (nekadasnjem) manastiru Eberbahu u kom je sniman film, sto ne bih primetila da vodic nije spomenuo u vise navrata :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Vestina ubedjivanja - Bob Burg

 

korisni saveti i smernice pri pregovorima, kupoprodaji, odnosima u svakodnevnom zivotu... neke sam vec koristio, maltene instinktivno, a sad sam pronasao jos.

Link to comment

Black Rock White City

 

Od A.S. Patrića. Od Beograda do Melburna (Black Rock iz naslova se odnosi na deo Mlb gde se bas motam ovih dana). Medjutim, nije bas lako za citanje. Tj. ide brzo, ali je tricky. To su valjda te "elipticne recenice", ili kako to vec zovu kriticari. Naizgled suv stil pisanja sa iznenadnim upadima poeticnosti i "refleksivnosti" (koju je lako propustiti ako se kroz tekst samo prolece). Btw. ovo je prva papirnata knjiga koju citam u ne znam koliko godina (i ustanovio sam da mi trebaju ocale za citanje)... Na stranu sto svako malo hocu da 'desnokliknem' na rec nejasnog znacenja. Retardiralo se.

 

300_20180222_192206_1.jpg

 

 

Edited by Indy
Link to comment
2 hours ago, Indy said:

Na stranu sto svako malo hocu da 'desnokliknem' na rec nejasnog znacenja.

 

Đinđa i ja se nadesnokliktali.

 

20180310012.thumb.jpg.718bfe438b8f41f9fcacf184f6686add.jpg

 

2 hours ago, Indy said:

Black Rock iz naslova se odnosi na deo Mlb gde se bas motam ovih dana

 

Off topic - Black Rock nam je jedna od omiljenih plaža jer ima taj jadranski šmek sa mikro Velebitom u koga gledaš iz vode, a ne u ravno kao na većini drugih. Odličan fish&chips na samoj plaži dodatni plus. I naravno, zanimljiva priča o dobrom čuvaru plaže Kerberu koji nikada nikoga nije ujeo. 

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...