Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Намамисте ме, проклтеници, на Стурлусона, најбољег градоначелника свих времена! Тај је човек био једно 500 година испред свог времена, како по капирању митова, тако и по политичком животу који је водио у живописној демократији Исланда у јебеном четрнаестом веку. Симпатични рибари су још тада имали функционалнију демократску сцену од наше садашње, а брат Снорри је био њихов Вук, само што је био још и адвокат и имао две ноге. Он је написао млађу Едду, односно прозну Едду, која је његова белешка народних прича о нордијским боговима. Без њега би Марвел морао уместо Локија да као негативца има Ричарда Никсона, а уместо Тора би ангажовали неког од дебила из Марун 5. Иначе, Снорри је писао и о фудбал фантазију и то баш о текућој сезони; више о томе у његовом делу ”Гилфијево глупирање”. 

 

Од верзија које су уследиле, мени најдража "The Norse Myths" коју је писао Кевин Кросли-Холанд, један фини британски господин што воли историју.

 

Ова Гејменова је, у ствари, омаж инспирацији за комплетан његов опус и тако га ваља и схватити: као покушај да се данашњим клинцима скрене пажња на благо на које већ дуго пада прашина. Проблем је, наравно, што се то скретање пажње обавља једноставним реченицама и смањеним фондом речи, али имам предлог: натерајте децу да читају овог Гејмена када имају десет-једанаест година, дајте им Кросли-Холанда са петнаест-шеснаест и подарите им врч вина и брата Сноррија Стурлусона, Богдана Богдановића над Богданима Богдановићима, када напуне двадесет једну. 

Link to comment

cinkovie_610.jpg

На препоруку једног од бивших форумаша.  Врло има сличности са оним што сам и сам преживео у умирућој титостанској армији у Западном Срему.

Link to comment
  • 2 weeks later...

dobro, dosta je raskoshan brbljivac.

 

dobar pisac, samo ga odnedavno zaposeo demon, pa pishe kao da je plod greshne ljubavi milorada pavica i emira kusturice.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
:kecman:

 

Kradem ovo.

ne, zaista, do jednog momenta je sjajan, vizuelan, shkolovan pisac, zna gde ide, dobre rechi, dobra mera. i u sledecem momentu, posle galerijevih vatri, mozda chak i posle bakarnih bubnjeva, hajde neka bude to, pochinju da lete snajke sa ustima na potiljku, viljushke i venchanice ili tako neshto. otad ga ne chitam vishe. i zalim.

 

mislim, dubrovchanin, inzenjer, srbin, katolik... to ne moze da se proda bez teshke golotinje, a ne znam da li je ima, nizam se odvazila. a sudbina i komentari vec napisani, dakle teshka situacija :D

 

nekad se bash razocharam ^_^

 

 

sent from bubamoto

 

 

9

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...