Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

40 minutes ago, lord_s said:

Neka ostane zabelezen najbolji mod u istoriji modova Vox Populi (Community Patch Project) za Civ V.
Ako imate malo slabije masine, ako vas Civ VI ne radi dovoljno, ako ste pasionirani fan i trazite ultimativno Civ iskustvo, ovo ne smete propustiti

 

Pa daj malo opširnije, šta mod radi?

Link to comment
15 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Pa daj malo opširnije, šta mod radi?


Dakle mod je bukvalno kompletna nadogradnja igre i svih njenih mehanizama. Mislim da je tamo negde 2012 ili 13-te kompletan code igre (sto do sada nije slucaj sa Civ VI) postao raspoloziv modderima i zajednici fanova, i od tog momenta odredjena grupa ljudi pocinje, tacnije nastavlja Vox Populi projekat (dosta njih koliko sam pohvatao je radio modove za Civ IV). , Dodate su gomile drugih razlicitih unapredjenja u svakom mehanizmu igre - Tech tree je redizajniran i optimizovan, social policies, map-generation algoritam (ubacena gomila novih mapi i novi generator mapi, dodate su nove civilizacije i lideri, nove specijalne gradjevine, city management je pojednostavljen, napravili su korporacije upotrebljivim i smislenim, diplomatija i source-code diplomatije je isto cini mi se kompletno revidiran i usavrsen, spy sistem je tek nedavno kompletno overhaul-ovan, itd, itd, da je bas nemoguce sve to izlistati.
Pored unapredjenja 'ispod haube' mod donosi i neke promene u grafickom delu, ali je to prilicno beznacajno doduse kada se uporedi sa ovim o cemu pricam.
Zajednica je i dalje izuzetno i svakodnevno aktivna, ljudi neprestano izbacuju nove i apdejtovane verzije moda, rade na balansiranju i ispravljanju bag-ova u komunikaciji sa igracima.

Na prethodnom linku mozes/te naci najnoviju verziju moda, ovaj thread je meni dosta pomogao da se upoznam sa novinama i razlicitostima u odnosu na vanilla CivV
https://forums.civfanatics.com/threads/tutorial-for-beginners.659895/
A generalno ceo taj sub-forum je odlican izvor informacija
https://forums.civfanatics.com/forums/community-patch-project.497/

Preporucio bih svima da probaju, meni je recimo ovo peak turn-based strateskih simulacija ako uzmemo da je stav da je Civilization kao fransiza kralj tog zanra, stim sto je fakat da nisam probao mnogo drugih naslova, ali mi je jako tesko da zamislim nesto igrivije i zaraznije od ovoga.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...