Jump to content
IGNORED

Evropske kosarkaske lige: Spanska, Italijanska, Grcka itd


BarryWhite

Recommended Posts

Kao u NBA praktično - ako se igrač brani iz polukruga, a napadač inicira kontakt, faul ne može biti ofanzivni, već samo defanzivni.Inače, meni ova pravila, posebno no-charge, pomeranje trojke i izmena oblika reketa liče na još jedno približavanje euro košarke nba, što je dobro.
samo da nam zonu ne diraju :)
Link to comment
Meni se cini da se Mesina malo pogubio. Ovoliko promena u timu moze da ima kontraefekat po igrace koji su tu od pocetka sezone, a koji su vazili za dovoljno dobre da iznesu celu sezonu.Bulok mu mesec dana ne igra u EL, a onda odjednom protiv Barcelone uzme najvise suteva posle Tomica. Velickovic pocne sezonu sa 20+minuta, a onda ga nema u 4 uzastopne EL utakmice. Kaukenas ima minutazu u rasponu od 5 do 30 minuta. Previse je to haosa za tim sa najvisim ambicijama.
Bas tako. Cjenim da ce se sparazumo razici na kraju sezone. Pogotovu ako ne uzmu ni titulu
Link to comment
zona je vec nekoliko sezona dozvoljna u nba :)
nista vise illegal defense? majko mila kakav sam ja blam :isuse: morao bih ponovo da pocnem da pratim nba kosarku. mislim da nisam gledao nba utakmicu od 2004. godine.
Link to comment
Bas tako. Cjenim da ce se sparazumo razici na kraju sezone. Pogotovu ako ne uzmu ni titulu
Ne verujem. Moze Mesina sledece sezone dobar posao da napravi, samo treba pazljivije da napravi selekciju. Doveo je Vidala bez ikakve potrebe. Dasic mu pocinje mec sa Barselonom i igra prvih 7 minuta, da bi ga nakon mesec-dva poslao na pozajmicu. Izgubio je kontrolu nad timom, ali se sve to moze vratiti na pocetak vec sledeceg jula ili avgusta.Ima dobru osnovu, sto je najbitnije. 3 mlada igraca koji mogu dobro da odigraju (Ljulj, Velickovic i Tomic), dobro su pod kosem popunjeni, samo moraju spoljnu liniju da rasterete velikih imena i odluce koja tri igraca su tu glavna, a ko su zamene. Kao sto se zna ko je glavni u Barsi, a ko ulazi sa klupe. U Realu je sve to na silu smuckano, pa se desavaju tolike oscilacije u minutazi.
Link to comment
nista vise illegal defense? majko mila kakav sam ja blam :isuse: morao bih ponovo da pocnem da pratim nba kosarku. mislim da nisam gledao nba utakmicu od 2004. godine.
Ako ti je za utehu nisi jedini neinformisan :isuse:
Ne verujem. Moze Mesina sledece sezone dobar posao da napravi, samo treba pazljivije da napravi selekciju. Doveo je Vidala bez ikakve potrebe. Dasic mu pocinje mec sa Barselonom i igra prvih 7 minuta, da bi ga nakon mesec-dva poslao na pozajmicu. Izgubio je kontrolu nad timom, ali se sve to moze vratiti na pocetak vec sledeceg jula ili avgusta.Ima dobru osnovu, sto je najbitnije. 3 mlada igraca koji mogu dobro da odigraju (Ljulj, Velickovic i Tomic), dobro su pod kosem popunjeni, samo moraju spoljnu liniju da rasterete velikih imena i odluce koja tri igraca su tu glavna, a ko su zamene. Kao sto se zna ko je glavni u Barsi, a ko ulazi sa klupe. U Realu je sve to na silu smuckano, pa se desavaju tolike oscilacije u minutazi.
Stoji sve to. Pitanje je samo da li ce vlasnici Reala imati strpljenja da ga cekaju i sledece sezone.. ja mislim da nece. Masinerija je to i neuspesi se ne prastaju
Link to comment

Jeste, Perez je čovek poznat po tome što zahteva (dakle zahteva, ne traži) instant uspeh. Ako je poterao onomad Capella iz FCa, šta je jedan Messina u odnosu na to (s obzirom da se fudbalski klub i uspesi mnogo više vrednuju i paze u Realu od košarkaških).

Link to comment
Meni se zapravo to ne sviđa
Hm, to je potpuno validan stav, ali problem nba nije u pravilima. Dok euro kosarci ne bi falilo da se malo ubrza, oslobodi i udalji od besomucnog screeninga kao osnovnog nacina napada.
Link to comment

Sećam se kako sam u pripremnim utakmicama za EP pljuckao po Teodosiću i Tepiću, da su šmrljavi u napetim završnicama, gde se igra za koš i da lako gube lopte u tim situacijama...Očigledno da se stvar promenila i Teodosić je postao igrač kome lopta ide u završnicama... A tek titulu DPOY ne bih komentarisao... ;) Sve u svemu činjenica je da je današnji TEO mnogo bolji od onog prošlogodišnjeg, koga smo prvo na ovim stranicama valjali po blatu, a onda se kleli u njega...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...