Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

Fotografi, da li obilazite stranice New York Times-a (net verzije, ofkors)? Ja sam tamo redovan, zbog članaka, međutim neretko završim samo gledajući fotografije, koje su spektakularne.Selekcija fotografa koja radi za NYT jednostavno rula.Evo nekih (od, reklo bi se, bezbrojnih) primera:wroclaw.jpgSlide Show - Wroclaw, Polandmuralist.jpgOn Location: The MuralistPored sjajnih fotki rasutih po skoro svim člancima u različitim sekcijama lista, imaju i ceo pod-sajt (blog) posvećen fotografiji, Lens:lens.jpg

Link to comment
Fotografi, da li obilazite stranice New York Times-a (net verzije, ofkors)? Ja sam tamo redovan, zbog članaka, međutim neretko završim samo gledajući fotografije, koje su spektakularne.
Aha :)Ali jos obavezniji BigPicture Boston Globe-a. Imaju nekog sjajnog editora koji pravi izbor.
Link to comment

Na Lensu NYT-a otkrih zanimljivi "konkurs", “A Moment in Time”. 2. maja u 15:00 po UTC (što je npr. 17:00 u Beogradu) treba da nastane fotografija, koja se onda može podneti NYT-u da postane deo "globalnog mozaika" (ako je izaberu, ofkors). Ima detalji ovde.Kod mene će biti 1 posle ponoći, pa se spremam za noćno snimanje... možda neki pub? Nedelja noć je malo mrtva, ali makar ne lete flaše okolo.EDIT. Fotke iz jednog sličnog projekta i to slikano u 4 ujutro.

Edited by Indy
Link to comment

kakvo je vaše oko da provalite da li se npr. radi o širokom objektivu, zumu... ja nema šanse da provalim.also...mnogo sam fasciniran ovim vulkanskim snimcima. da li je blizu fotograf ili daleko, nebitno je.

Link to comment
kakvo je vaše oko da provalite da li se npr. radi o širokom objektivu, zumu... ja nema šanse da provalim.
Pa zavisi - sirokougaoni ume da "krivi" - stvar perspektive - i to se da primetiti. Za [neke] vece fokalne duzine nisam siguran.
Link to comment

da, ovo za širokougaoni što kažeš. kool. ako imate u vašim bookmarks-ima nešto kao street photography, nešto što ste iskopali, ne bi bilo loše da ostavite ovde link jer sam nešto u fazonu da uličarim ovih dana. guglao sam i nisam nasitio oči uličnom (nije mi bitno da li je black&white ili color, bitno je da je ludilo!) :)

Edited by bob mould hair style
Link to comment
  • 2 weeks later...
kakvo je vaše oko da provalite da li se npr. radi o širokom objektivu, zumu... ja nema šanse da provalim.
Просто, брзина којом се предмет увећава кад се приближава сочиву је обрнуто сразмерна жижној даљини. Поређај по дубини три предмета у кадар, један иза другог али да се не преклапају. Сними издалека, призумирано. Онда се приближавај на, шгјз, рецимо две трећине растојања, одзумирај да добијеш исти кадар, шкљоц, па се опет приближи, одзумирај... док не дођеш до најширег.И онда упореди односе величина тих предмета на снимцима, и на шта ти личи перспектива. Широки појачава дубину; теле је спљошћава.
Link to comment
Просто, брзина којом се предмет увећава кад се приближава сочиву је обрнуто сразмерна жижној даљини. Поређај по дубини три предмета у кадар, један иза другог али да се не преклапају. Сними издалека, призумирано. Онда се приближавај на, шгјз, рецимо две трећине растојања, одзумирај да добијеш исти кадар, шкљоц, па се опет приближи, одзумирај... док не дођеш до најширег.И онда упореди односе величина тих предмета на снимцима, и на шта ти личи перспектива. Широки појачава дубину; теле је спљошћава.
možda sam preterao kada sam napisao da "ja nema šanse da provalim". više sam hteo da dobijem odgovor: "da li odmah provalite?" tako nekako. :)hvala ti na pojašnjenju :) btw. često kada si pisao-pišeš, napišeš i tu skraćenicu (ne znam šta zapravo znači) "šgjz" i uvek sam mislio da mene spominješ, tj. da se meni obraćaš. par puta sam se izmoširao na početku dok nisam provalio da to nema veze samnom. Edited by bob mould hair style
Link to comment
btw. često kada si pisao-pišeš, napišeš i tu skraćenicu (ne znam šta zapravo znači) "šgjz" i uvek sam mislio da mene spominješ, tj. da se meni obraćaš. par puta sam se izmoširao na početku dok nisam provalio da to nema veze samnom.
Ti bi eventualno bio bmhs, a šgjz je "šta ga ja znam". ;) Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...