Jump to content
Аврам Гојић

Apostolski play-by-play

Ko nasledjuje tron svetog Save  

143 members have voted

1. 1. Jedan od ovih vladika:

• Mitropolit crnogorsko- primorski Amfilohije ( Radovic)
      28
    • Episkop raško prizrenski Artemije (Radosavljevic)
      1
    • Episkop sremski G. Vasilije (Vadic)
      1
    • Episkop zvornicko-tuzlanski Vasilije (Kacavenda)
      9
    • Episkop Zahumsko-hercegovacki i primorski Grigorije (Duric)
      27
    • Episkop branicevski Ignjatije (Midic)
      1
    • Episkop backi dr Irinej (Bulovic)
      24
    • Episkop niški Irinej (Gavrilovic)
      22
    • EEpiskop banjalucki Jefrem (Milutinovic)
      1
    • Episkop budimljansko-nikšicki Joanikije (Micovic)
      1
    • Episkop šumadijski Jovan (Mladenovic)
      4
    • Episkop timocki Justin (Stefanovic)
      1
    • Episkop šabacki Lavrentije (Trifunovic)
      3
    • Vladika valjevski Milutin (Kneževic)
      1
    • Episkop slavonski Sava (Juric)
      2
    • Episkop dalmatinski Fotije(Sladojevic)
      3
    • Episkop bihacko-petrovacki Hrizostom (Jevic)
      3
    • Episkop žicki Hrizostom (Stolic)
      3
    • Episkop mileševski Filaret (Micevic)
      3
    • Mitropolit dabrobosanski Nikolaj (Mrda)
      6

Recommended Posts

hattori

gde je marko vidojkovic, episkop jebacki?!

Аврам Гојић

@mau izmedju episkopa i vladike bas nikakva, to su sinonimia mitropolit je iznad vladike, on je oblasni arhijerej, kako bi ti reko, za razliku od vladike koji je nadlezan samo za svoju eparhiju.

Vapad

@hattori:Čujem da vrši bogougodan poso, leči nerotkinje, lav kakav je...@ostali: a jes malo neprilično...hm...na temu...Episkop Bački !

Edited by Vapad

Кристофер Лумумбо

na osnovu onoga sto sam procitaoamfilohije - ideologkacavenda - srebroljubacopasniji je amfilohije, zato ispada u polufinalu.neka se pripreme irinej i grigorije

Reaktor

Ovde nedostaje Episkop karantinski Pandemije čije vreme tek dolazi.

halloween
Kako god da glasas, prevladace oni koji glasaju racionalno nad onima koji glasaju na osnovu fizikohemijskih i organoleptickih karakteristika omiljenih im vladika. Tako da je mozda bolje glasati racionalno, make it count!
Pu, glasah racionalno, ali kad bi moglo na osnovu fizikohemijskih i organoleptickih karakteristika, moj favorit bi bio episkop britansko - skandinavski Dositej i to zbog svetovnog imena- Despo Motika!

hattori

realno, mislim da ce izabrati miskovica.samo nam jos dusu nije uzeo.

Аврам Гојић
A gde je hvostanski?Sto nema i dabrohvostanski?
Atanasije Rakita je vikarni episkop, nije u igri.

MayDay
gde je marko vidojkovic, episkop jebacki?!
zar stvarno vise nisi naucio odgovor na pitanje: gde je marko?
@mau izmedju episkopa i vladike bas nikakva, to su sinonimia mitropolit je iznad vladike, on je oblasni arhijerej, kako bi ti reko, za razliku od vladike koji je nadlezan samo za svoju eparhiju.
pa zar su samo crna gora i dabrobosna oblasti?meni je dabrobosna isto super rec. zamisljam dabra sa velikim repom i zubicima. i panjeve. a u bosni ima puno panjeva. i reka.

Hamlet Strašni
U SPC danas mitropoliti uzivaju pravo časti ali ne i vlasti van granica svoje eparhije, tj nemaju eparhije pod sobom,samo svoju.

dragance

Glasao za Savu slavonskog, onako racionalno - on bi mogao da je neki kompromis izmedju umerenih i neumerenih (po meni). Ali u stvari, ocekujem da se vodi bitka u plejofu/barazu izmedju dr. Irineja, Grigorija i mozda Vasilije. Amfilohije ne prolazi kvalifikacije po grupama.

Аврам Гојић

@dusan1975Ma da, ali funkcije su udesene mnogo ranije, staresinstvo medju arhijerejima ovako se odredjuje, pa makar i pocasno. Ni patrijarh nema upravnu moc izvan arhiepiskopije beogradsko-karlovacke. 

Edited by vasudeva418

Musharaf

Гласао за онога што лечи нероткиње...

Hamlet Strašni
@dusan1975Ma da, ali funkcije su udesene mnogo ranije, staresinstvo medju arhijerejima ovako se odredjuje, pa makar i pocasno. Ni patrijarh nema upravnu moc izvan arhiepiskopije beogradsko-karlovacke.
Samo sam hteo da pojasnim da ne dođe do zabune, nekada je mitropolit imao i pravo vlasti nad episkopima pod svojom jurisdikcijom. Doduše to je bilo dosta davno.

hattori
...
e da.mislim da bi trebalo zabraniti zenama da glasaju.tako je valjda i po kanonima.