Jump to content
IGNORED

Not-just-now playing


kurdi

Recommended Posts

  • 1 month later...

20230822-230346.jpg

 

Arheološke iskopine ... preistorijska kaseta, malo manje preistorijski kasetaš. I dalje zvuče 5x bolje od YouTube-a... Posebno posle čišćenja glave sa štapićem za ušiće i alkoholom. U stvari me više fasciniraju kasete da se uopšte vrte (pa čak i ono što izlazi s trake zvuči kako treba... svaka čast Jugodisk.)

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 22. 8. 2023. at 15:12, Indy said:

20230822-230346.jpg

 

Arheološke iskopine ... preistorijska kaseta, malo manje preistorijski kasetaš. I dalje zvuče 5x bolje od YouTube-a... Posebno posle čišćenja glave sa štapićem za ušiće i alkoholom. U stvari me više fasciniraju kasete da se uopšte vrte (pa čak i ono što izlazi s trake zvuči kako treba... svaka čast Jugodisk.)

 

 

 

Ćale mi kupio tu kasetu čim je izašla, na Beogradskom Novogodišnjem vašaru. Tvoj primerak je drugo izdanje i ima drugačije nalepnice i piše Jugodisk. Na prvom su nalepnice crne sa narandžastim slovima i pisalo je Beograd Disk.

Naše izdanje (i ploča i kaseta) je jedino na svetu koje je imalo taj omot, drugačiji od originalnog, i još gomilu nelogičnih razlika i grešaka detaljno opisanih na Discogsu.

Svakako jedan od najdražih albuma mog detinjstva. Kasnije sam kupio i ploču.

Edited by klimt
  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...