Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

On 2/22/2018 at 11:45 PM, Eraserhead said:

Promaseni zivot i glupa smrt.

 

Tipično. Svako ko nije uspeo da pronađe kakav-takav posao u nekoj globalnoj korporaciji ili lokalnoj oligarhiji može slobodno da smatra da mu je čitav život promašen. Miroslav Prokopijević likes this.

Link to comment
5 hours ago, Redoran said:

 

Tipično. Svako ko nije uspeo da pronađe kakav-takav posao u nekoj globalnoj korporaciji ili lokalnoj oligarhiji može slobodno da smatra da mu je čitav život promašen. Miroslav Prokopijević likes this.

 

Ne, bas mu je bilo super. Zato se i razneo kao nekakav polutaliban.

Edited by Eraserhead
Link to comment
5 hours ago, Redoran said:

Bilo mu je grozno ali to ne znači da je sam sebi promašio čitav život. To je ta prokopijevićevska logika koju sam pomenuo.

 

Pa ko je rekao da je sam sebi promasio zivot. Pise “promasen zivot”. 

Link to comment

časni Miloševićev vojnik, borac kašikarom protiv Nato i Amerike

 

ne, nije uopšte pacijent i promašio život, baš deluje uračunjivo i ispunjeno

Edited by levi
Link to comment
16 minutes ago, levi said:

časni Miloševićev vojnik, borac kašikarom protiv Nato i Amerike

 

ne, nije uopšte pacijent i promašio život, baš deluje uračunjivo i ispunjeno

Ti si 1 car, covek koji zna odakle vetar duva i koga nije lako zajebati :fantom:

Link to comment

Нови Зимбабве у најави.

Quote


The time for reconciliation is over’: South Africa votes to confiscate white-owned land without compensation


 

SOUTH Africa’s parliament has voted in favour of a motion that will begin the process of amending the country’s Constitution to allow for the confiscation of white-owned land without compensation.

The motion was brought by Julius Malema, leader of the radical Marxist opposition party the Economic Freedom Fighters, and passed overwhelmingly by 241 votes to 83 against. The only parties who did not support the motion were the Democratic Alliance, Freedom Front Plus, Cope and the African Christian Democratic Party.

It was amended but supported by the ruling African National Congress and new president Cyril Ramaphosa, who made land expropriation a key pillar of his policy platform after taking over from ousted PM Jacob Zuma earlier this month.

“The time for reconciliation is over. Now is the time for justice,” Mr Malema was quoted by News24 as telling parliament. “We must ensure that we restore the dignity of our people without compensating the criminals who stole our land.”
 

http://www.news.com.au/finance/economy/world-economy/the-time-for-reconciliation-is-over-south-africa-votes-to-confiscate-whiteowned-without-compensation/news-story/a8a81155995b1adc1c399d3576c4c0bc
 

Link to comment

Uzas.

 

Koliko vidim ovo se moze zavrsiti na dva nacina:

1. Grupa koju je vlada osnovala da napravi amandman ce zbutati nesto sto nit smrdi nit mirise, ANC ce  proglasiti pobedu borbe protiv mrskih belih kolonijalista i nista se nece promeniti. DA takodje proglasava pobedu. EFF pizdi. Sve ostaje isto. 

 

2. Amandman ce zaista da pokrene oduzimanje zemlje belcima i korpracijama. Nebitno koliko brzo ili sporo ce sam zakon ovo raditi, EFF ce istog momenta izaci na teren. Njihovi clanovi ce pokrenuti fizicko preuzimanje vlasnistva diljem drzave, rezultirajuci u nasilju i ubistvima belaca koji rade u poljoprivredi. Nakon sto se taj proces zavrsi, EFF ce glasno pozivati da se isto uradi sa industrijom ali ce ANC tu podvuci crtu. Poljoprivredna proizvodnja ce kolapsirati te ce posle sezone ili dve, ANC pokrenuti postupak vracanja farmi pod upravu korporacija, pod uslovom da se daju akcije crncima i da u samom vlasnistvu tih korporacija crnci budu jos zastuljeniji (black economic empowerment pa na kvadrat). To ce dovesti do kolko tolko normalizacije poljoprivrede. Posledica nasilja nad belcima ce biti novi egzodus dela belog (i mozda ne-crnog) stanovnistva i nesigurna ekonomska klima koja ce uticati na slabiji privredni rast zemlje.  Ovo ce dovesti do jacanja besa medju najsiromasnijima i povecanja podrske EFF. U prevodu ANC ce ovim sebi pucati u nogu. 

Link to comment

ode juzna afrika u stone age. ako se belci pokupe ode im sve a crnci nece znati da to odrzavaju. pri tom ce biti ostavljen slobodni prostor da kriminalne grupe jos vise prosire svoje biznise. mark my words. 

Link to comment
9 minutes ago, mustang said:

ode juzna afrika u stone age. ako se belci pokupe ode im sve a crnci nece znati da to odrzavaju. pri tom ce biti ostavljen slobodni prostor da kriminalne grupe jos vise prosire svoje biznise. mark my words. 

 

što misliš da su crnje nesposobne da održavaju te neke tehnologije :fantom:

Link to comment
9 minutes ago, Hella said:

 

što misliš da su crnje nesposobne da održavaju te neke tehnologije :fantom:

naravno. sto bi se razlikovali od nas ...srba. 

belci su sve trcali tamo da im objasne sta i kako radi. i dalje se ponasaju ko gazde i tako ih i tretiraju. 

Edited by mustang
Link to comment

licimuri svi ste se kliberili maji gojković kad je navukla slobodarsku vrećetinu radi posete nekom kurandertalu a niko da donese šinu katran i perje za kanadskog smrada

 

iako je indija jedno od najprljavijih i najsmrdljivijih mesta u svemiru obilato šadenfrojdujem što su ga iskaširali i oduvijek sam ga mrzio što mi ne da vizu a ima ih ne zna ni sam koliko :fantom:

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...