Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Da se nadovezem na samog sjebe, sasvim mi je ocevidno da je rast tvrdokornog nacionalizma (a mozda i rasizma) u Evropi i uopste zapadnim zemljama ekstenzija ove reakcije odozgo. Znaci, rezonovanje ide ovako: pokazali smo slabost zato sto svasta dozvoljavamo, sad su ovi divljaci dosli da nas jebu, znaci sad mi njima imamo da damo 1 tvrdi racku da malo oni glodju. Lepo je to opevao Laibach, kazem ja.To je veoma jaka jednacina, i pravo je cudo da se ipak relativno veliki broj ljudi tome odupire (hvala Bogu... posto mislim da je tako i Hitler nastao).
Nemam sta da dodam na ovo. Sreca pa ipak sada (valjda) postoje kocnice nastanku nekog novog Hitlera. Ali gledajuci kako ljudi lako zaboravljaju proslost (primer: danasnji otpor prema vakcinama, ne nuzno protiv gripa...ja takvima uvek savetujem da citaju malo istoriju jednog dr. Salkovog izuma, cisto da stave stvari u perspektivu), cini  mi se da ima razloga za brigu.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, hajde da pricamo i o izmeni ikonickih predstava za vreme vladavine Amenofisa IV. Sve je to relevantno za pricu.
Insistiram na ovom da bih cuo misljenje jednog deklarisanog levicara o aktu koje su doneli komunisti, a o kome neki Bosnjaci i danas imaju bolna secanja:Naše majke su ostajale uspravne i dostojne svoga amaneta, čak i onda kada je Rimska kurija spremala svoje ratnike smrti i beščašća da obeščaste našu zemlju-mati Bošnjanku; one su skakale sa zidina Vranduka, sa litica i vrleti Bosne, u ponore zemlje, čuvajući svoju čast i obraz. One su ostajale dostojanstveni baštinici naše vjere, čak i onda kada je EU-gen SA-vojski jurišao i palio, kada je silom otimao i silom zatirao, one su uzimale oružje u ruke i odlučno čuvale svoju čast i familiju. One nisu pokleknule niti kada je nova “narodna” vlast donijela zabranu nošenja feredži i zarova, i tada su čuvale i sačuvale našu vjeru i adetehttp://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=24727
Link to comment

Insistiraj koliko hoces, na zamene teza nikada ne pristajem. Ako se sretnemo na topicu o odnosu komunista prema religiji, reci cu ti, ali ovde necu zato sto Bosna 1945 nije Pariz 2009 i neprijatno mi je sto to uopste moram da isticem.edit: inace zar nisi nasao bolji argument za svoju tezu od teksta koji kaze da su Srbi -  balkanski vukodlaci koji se mogu vaspitavati samo maljem?

Edited by vasudeva418
Link to comment
Insistiraj koliko hoces, na zamene teza nikada ne pristajem. Ako se sretnemo na topicu o odnosu komunista prema religiji, reci cu ti, ali ovde necu zato sto Bosna 1945 nije Pariz 2009 i neprijatno mi je sto to uopste moram da isticem.
Meni je tvoj stav malo cudan jer se (1) ne radi o 1945. nego o 1953 kada se vlast vec ustalila pa i Ustav promenila, (2) radi o univerzalnom principu prisile drzave prema odredjenoj populaciji i (3) cini da je takva prisila ostavila dublje tragove u kolektivnom secanju jednog naroda (otkud feredza/zarovi u Sarajevu u XXI veku?). Drugim recima, kako god okrenes, pravi izazov za diskusiju. Ali ako ti ne bi po komunistima to je tvoja odluka i ja to postujem, ali ipak biljezim sa shtovanjem. Edited by ObiW
Link to comment
edit: inace zar nisi nasao bolji argument za svoju tezu od teksta koji kaze da su Srbi -  balkanski vukodlaci koji se mogu vaspitavati samo maljem?
To diskvalifikuje ceo tekst? Ili samo onaj deo o zaru & feredzi?
Link to comment
:lol: Užasan si! Osećam da imaš po 1 folder za svakog od nas na hard drajvu, sa fajlovima koji idu unazad do Sezam BBS-a. Zamišljam te kao da si neki malčice dobrocudniji Šicer.
Ma zajebavam se sa Vasom. Ustvari, dao si mi slagvort kad si rekao nesto pre 5-6 postova o ... jao sad cu da te lose citiram pa ces da se naljutis. Nesto o "nedoslednim levicarima". A bas na to me ovo Vasino vrludanje podseca. PoDseca? PoTseca? Gde mi je G&S da me poduci gramatici & pravopisu i citira 5 odlomaka iz 10 knjiga koje obradjuju problem & potvrdjuju da su komunisti bili u pravu. Edited by ObiW
Link to comment

 edit: nakucao post od 200 reci u kome sam veoma iskreno napisao sta mislim o zabrani feredza u FNRJ i sada ga brisem zato sto sam hteo da polemisem, a ne da citam ogovaranja i podjebavanja. Ajd uzivajte bez mene, mozete jos malo da me ogovarate kad odem. Ovo se u vrlo maloj meri odnosi na Indija, mnogo vise na shtovanog sagovornika koji pokusa da nametne temu i onda mene, koji na to ne pristanem, optuzi za vrludanje. 

Edited by vasudeva418
Link to comment
Kako mislis "ogovaramo", pa i ti si ucestvovao u diskusiji? Inace, i bez mene ce da se nastavi, nesto mi se pokvarilo raspolozenje za forum.
Ma nesto mi se nije dopalo u Obijevom tonu, konkretno rec "vrludanje", izvini sto sam rekao da si ogovarao, jako losa formulacija je u pitanju.
Link to comment
i ja sam u prolazu...bilo je interesantno, ne znam zasto se razilazite.
Zato sto je ponoc i hocu da, u ocekivanju da nam Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita konacno razresi misteriju zvanu kredit-da ili ne, odgledam epizodu Life on Mars i odem na spavanje. Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...