Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

za paprike
e, jel taj isti moze i za jabuke? ja planirao to da kupim, ali nisam nigde video. doduse, nisam bas mnogo ni trazio.inace, dajem glas ketleru. imam ga oko dve godine i koristim svakodnevno, odlicna stvar. kad se nakupi kamenca, prokuvam kesicu limuntusa i nestane kao rukom odnesen.
Link to comment
kad se nakupi kamenca, prokuvam kesicu limuntusa i nestane kao rukom odnesen.
sta tacno radis, ovo zvuci odlicno i daleko jednostavnije od busotina koje ja iskopavam.posebno sto bokalce ima uzak grlic, pa ne mogu ni rukom da prodjem kao covek.bup, u vezi tih sporeta sa fensi opcijama, imala sam prilike da isprobam jedan polu-fancy, vredi svake pare, nema okretanja, otvaranja, da vidis koliko jos treba, gubljenja toplote, moja iskrena preporuka. logicno je da i ti sporeti napreduju, kao i sva ostala tehnologija.gde ima taj za paprike i onaj za bluk ? Edited by Allegra
Link to comment

ma, vinsko sirce najbolje cisti kamenac, prokuvas malo i isperes i nema mirisa sirceta, cak sam otkrio da vinsko sirce mnogo lakse skida kamenac sa keramickih plocica nego oni otrovi tipa mr proper i slicno. da, povodom onog draj kukera, to je takva idiotarija, uvalili mi pre par godina na poklon i eno stoji mi negde u kredencu i nikako da se setim da to frljnem u djubre.

Edited by Pontijak
Link to comment

To sa sircetom provereno radi. Sirce pomaze da se ociste i fleke na onim ala zepter i metalac serpama i tiganjima. A radi i limuntus, rastvoris u vodi i pustis da malo odkljuca. Ja sam tako cistio ketler u kom sam Ogiju grejao vodu na brzaka.

Link to comment

ok, ja sam probala sa onim belim, alkoholnim sircetom, ali nisam ga prokuvavala.radilo je i na hladno, ali ovo je sigurno bolje.Pontijace, zasto je nesto djubre ako ga nikada nisi ni isprobao ?

Link to comment
sta tacno radis, ovo zvuci odlicno i daleko jednostavnije od busotina koje ja iskopavam.posebno sto bokalce ima uzak grlic, pa ne mogu ni rukom da prodjem kao covek.bup, u vezi tih sporeta sa fensi opcijama, imala sam prilike da isprobam jedan polu-fancy, vredi svake pare, nema okretanja, otvaranja, da vidis koliko jos treba, gubljenja toplote, moja iskrena preporuka. logicno je da i ti sporeti napreduju, kao i sva ostala tehnologija.gde ima taj za paprike i onaj za bluk ?
samo prokuvas limuntus sa vodom, ostavis da odstoji minut-dva i apsolutno sav kamenac nestane. ako je veci bokal ili ima vise kamenca, probaj da stavis vise limuntusa. ja stavim jednu kesicu (5g) i ne mnogo vode posto je samo dno metalno, i samo tu se skuplja kamenac. probao sam i sa sircetom ali limutus provereno mnogo bolje odradii posao, i lako se ispere tj. ne smrdi.
Link to comment
ok, ja sam probala sa onim belim, alkoholnim sircetom, ali nisam ga prokuvavala.radilo je i na hladno, ali ovo je sigurno bolje.Pontijace, zasto je nesto djubre ako ga nikada nisi ni isprobao ?
pa iskuvanje je bolje :) ja jos uvek kuvam na starinski nacin vodu za caj u metalnom cajniku pa onda prelijem listice caja koji su u porcelanskom cajniku i povremeno prokuvam sircetom i vodom taj metalni cajnik da se odstrani kamenac. a draj kuker, posle prve upotrebe mi zagorelo nesto, ne secam se koje meso i tokom pokusaja ciscenja te stvrdnute zagorele tvari se na par mesta ogulio onaj crni sloj a ja poucem strahom od teflona prestao da koristim to cudo :lol:
Link to comment

pa pontijace, nije ti kriv dry cooker sto ne umes da ga koristis.ja se naslusala puno pohvala, sa raznih strana.renne, blago tebi, ovaj moj krec je otporan.ali svejedno mi je gotivnije sa limuntusom, zbog mirisa.

Link to comment
leno, svuda ih hvale, mislim na le creuset-aneces pogresitisto tezi to bolji
Modesty fala za potvrdu, za sada to mi je jedina sigurna kupovina, mada bi za vikend trebala da idem da izvidim teren da vidim šta je još u ponudi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...