Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

On ‎22‎.‎4‎.‎2018‎. at 14:25, askeladden said:

Struganicki zuti pescar.Vec izrezan na table.Stavis dve table u pleh i voila.

Gde se to nabavlja? Tako na komad?

Link to comment

Jel se igrao nekad neko sa onim aparatima za pravljenje jogurta? Zanimljivo mi je ali verovatno potpuno besmisleno. Ima odlicnog jogurta po radnji i cisto sumnjam da vredi vremena da se covek zeza da pravi svoj.

Link to comment
2 minutes ago, katamaran said:

Jel se igrao nekad neko sa onim aparatima za pravljenje jogurta? Zanimljivo mi je ali verovatno potpuno besmisleno. Ima odlicnog jogurta po radnji i cisto sumnjam da vredi vremena da se covek zeza da pravi svoj.

ne razumem zato bi se neko baktao pravljenjem jogurta ako živi u zemlji u kojoj može da se kupi milion vrsta istog.

uostalom, za pravljenje jogurta nije potrebna nikakva posebna aparatura. 

Link to comment

Iskreno, ne razumem ni ja. Nalecem cesto na te aparat pa me zaintrigiralo. Mozda u aparatu brze fermentira...

 

Pored Turkovicevogjogurta mi drugi i ne treba, al me uglavnom mrzi da odem :(

 

I po radnjama ima odlicnog jogurta.

 

edit: primer makine

 

http://www.gorenje.rs/proizvodi/mali-kucni-aparati/priprema-domaceg-jogurta/jmg20w/571183

 

Mozda je taj iz makine bas sega mega.

 

Nemam ni ideju sta masina uopste radi :) Pretpostavljam da podesi idelanu temperaturu za fermantaciju.

 

edit:

 

Spoiler

Autotemp

Lako do savršenih rezultata
Po uključivanju, temperatura se automatski podešava na 42 °C. Obezbeđivanje ravnomerno zagrejanih zidova oko posude uz konstatno održavanu temperature je izuzetno važno za pravljenje savršenog jogurta.

 

Posle mog jedinog iskustva sa pokusajem pravljenja mocarele pocinjem da mislim da ovo ipak ima smisla.

Edited by katamaran
Link to comment

Koliko vidim ovde su zadovoljni

 

https://www.coolinarika.com/forum/kuhanje/gdje-kupiti/49034/

 

Par puta sam guglao, i uglavnom pisu pozitivno.

 

edit: podseti me na pricu kad mi je auto bio kod majstora u nekoj garazi u Visnjickoj banji. Lik pored njega pravi jogurt (napravio nekakav pogon u garazi). Secam se da mi je bas legao.

 

Nadjoh proizvodni pogon 

 

https://www.google.com/maps/@44.8159454,20.5381923,3a,75y,70.37h,77.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1sg8w7vlKz6rKAmZhvm6odkA!2e0!7i13312!8i6656

 

Tu su neke garaze za stanare. Moj majstor u poslednjoj napravio servis a lik do njega pravi jogurt.

 

 

Edited by katamaran
Link to comment
30 minutes ago, beta kentauri said:

očigledno voliš da trošiš pare na gomile gluposti

Koliko se secam Cmrlj je dosla do istog zakljucka posle moje kupovine aparata za hot dog.

 

Spoiler

I dalje mislim da je odlicna kupovina al moram da priznam da sam zaboravio kad sam ga poslednji put upalio.

Ajd da vas vidim da zagrejete kifliu na serpu :bee:

Edited by katamaran
Link to comment
1 hour ago, katamaran said:

Nalecem cesto na te aparat pa me zaintrigiralo. Mozda u aparatu brze fermentira...

pa lol.

skuvaš 2 l mleka. pustiš da se ohladi (da postane mlako).

sipaš u to čašu kiselog mleka (kupiš za prvi put kiselo mleko, posle ostavljaš šolju od napravljenog za idući put).

ukiseli se cela zapremina. staviš u frižider da se ohladi.

ako ti se pije jogurt umutiš mikserom ili celu zapreminu, ili dozu za 1 šolju (evt. dodaš još malo hladne vode, po želji)

 

na ovom receptu sam odrasla. 

nnč.

Link to comment

Hvala, hvala, napravice se. Al cu da uzmem i makinu da uporedim.

 

Sad me vec vise zanima smisao masine nego sam jogurt :) Verujem da vredi necemu jer sam kod pravljenja moce video koliko su odgovrajucee temperature bitne za najbolji rezultat.

Edited by katamaran
Link to comment
ne razumem zato bi se neko baktao pravljenjem jogurta ako živi u zemlji u kojoj može da se kupi milion vrsta istog.
uostalom, za pravljenje jogurta nije potrebna nikakva posebna aparatura. 
Drugi deo posta ok, ali prvi, pa možda zato što se u radnjama prodaje jogurt od mleka krava sa farmi hranjenih steroidima i ko zna čim, pa dodatno nafilovani antibioticima kako bi se rok trajanja produžio na mesec dana dok ga neki Pera ne kupi !

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, El Guapo said:

Drugi deo posta ok, ali prvi, pa možda zato što se u radnjama prodaje jogurt od mleka krava sa farmi hranjenih steroidima i ko zna čim, pa dodatno nafilovani antibioticima kako bi se rok trajanja produžio na mesec dana dok ga neki Pera ne kupi !

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

koliko sam shvatila katamaran živi u sred grada i nema kravu u dvorištu tako da će malo teže da dođe do organik mleka. 

njegove pare neka ih troši kako hoće. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...