Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Dajte hint za ljucki avan. A da ne skida kožu sa leđa. Prevashodno potreban za ugnjetavanje tvrđih stvari, tipa kim, seme korijandera i tako to...
Ja sam kupila odlican kod Kineza na Novom Beogradu, pre par godina, doduse. Savrsen je, kameni. I kostao je jedno sto dinara :)
Link to comment

ovaj avan sto je gore hintovao dabovic je prava stvar. ovi mermerni i ostali kameniti su OK sto se tice materijala ali su s obzirom na azijatsko podrijetlo namenjeni finim rucnim pokretima neznih tinejdzerki roblja po kujnama, pa kad dodju u srpske rucerde onda moz da se desi da sadrzaj leti po prostoriji. barem tako ispade u mom slucaju dok sa ovim devinim muhadzedinsko bliskoistocnim nema bojazni od toga, moz vitlati do preksutra.nego moram da odhajlujem napravu za koju sam celi zivot mislio da je besmislena. znaci rice cooker. ali ne ovo kinesko govno iz bloka 70 nego mali japanski hi tech cookeri, kostaju tako $130-150 po ameriki, firma je zojirushi, ima i panasonic, mnogo su slatki, izgledaju ko neki ghetto blasteri za miss kitty. kuvali smo u njemu brown rice koje sa bas gadno kuva pa ga zato retko radim kod kuce, cista desetka za rezultat, dok je pravo remek delo postignuto ubacivanjem kinoe (!) sa seckanim sremusem (rakes, valjda je to?). mislim da bi trebalo bas ozbiljno da se koncentrisem na razne paralelne procese da mi ovako dobro ispadne.pa ko velim ako neko vidi neki dobar, manji, sto lici na ovo dole - kod nas - neka javi. a i ko jede razno kuhano zrnevlje, neka ne casi, mnogo je sve ukusnije i bolje nego u loncu sa vodomevo bas ovakav41%2BUfnFcIzL.jpg

Link to comment

Ti rajs kukeri su na nivou svetinje medj azijskim studentima, od kojih svako mora da ima svoj, bez obzira na konacan broj tih masinica sa kojima ce jedna studentska kuhinja zavrsiti. I obavezno mora da je koser porekla, znaci vuce se dajrekt iz domovine ili donosi mama kad poseti svoje dete.

Link to comment

heh, štos je u softveru, koriste nonlinear fuzzy logic constrained optimization algoritme da u sekund izračunaju vreme kuvanja uz korišćenje minimalne količine vode i struje, a u zavisnosti od inicijalnih unetih parametara (odabira načina kuvanja i željenog gotovog proizvoda).

Link to comment

verujem, mada moram da sebi odam priznanje da sam i na sporetu sada napravio istu kinou sa sremusem kao i u japanskom fuzzy logic software rice cookeru:)

Link to comment

Azijsko domacinstvo (makar se sastojalo i od samo jednog clana) moze da nema peglu ali mora da ima rice cooker.Moj je Sharp (mislim da nema ko ih ne pravi):ricecooker.jpgMoze da kuva razne tipove princha, ukljucujuci i Thai "khao niao" - sticky rice.Nije stvar samo u tome da skuva, on odrzava prinac u optimalno skuvanom stanju danima. Nesto kao masina za kafu koja uvek ima tople kafe u svakom trenutku.Mislim da se kod nas stavi novi prinac 2 puta nedeljno. Samo kuvanje je nekih 45 minuta.

Link to comment

Drugari kulinari, ima li gde u Bgd da se pazari dobar hepek za čišćenje višanja (pljuckalica), ali da je proveren... Poslednja tri sam bacio, jedan nije lepo izbacivao košticu, drugi previše zgnječi višnju, i tako...

Link to comment
  • 4 weeks later...
Drugari kulinari, ima li gde u Bgd da se pazari dobar hepek za čišćenje višanja (pljuckalica), ali da je proveren... Poslednja tri sam bacio, jedan nije lepo izbacivao košticu, drugi previše zgnječi višnju, i tako...
Moja mama je u sreći i veselju godinama trošila jedan originalni Leifheitov. Nije baš bio jeftin kada je kupljen, ali tokom radnog veka je očistio nepoznato veliku količinu trešanja i višanja. Verovatno i sada može da se kupi u radnjama sa boljim izborom kućnih sokoćala ove firme po Beogradu - radnja gde sam ga ja kupio odavno ima drugu namenu :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...